Peeling fenolowy – odmłodzenie z efektem WOW!

Fenol jest jednym z najstarszych „eliksirów młodości” – badania nad jego wpływem na skórę pochodzą już z XIX wieku. Współczesny peeling fenolowy to najgłębiej działający z peelingów chemicznych, dający szybkie, widoczne i trwałe efekty. Dla kogo przeznaczony jest ten zabieg i jakich rezultatów można się spodziewać po kuracji?

PEELING FENOLOWY

Działanie peelingów chemicznych

Tradycyjne peelingi mechaniczne stosuje się aby odświeżyć cerę, usuwając wierzchnie warstwy naskórka: zrogowaciałe i obumarłe komórki, czy zalegające w porach zanieczyszczenia. Natomiast peelingi chemiczne polegają na aplikacji preparatu powodującego obumarcie komórek w głębszych warstwach naskórka i skóry właściwej, w celu pobudzenia naturalnych zdolności regeneracyjnych tkanek. Stosowane w peelingach chemicznych produkty nie tylko oczyszczają skórę z nadmiaru zrogowaciałych komórek czy łoju. Przede wszystkim powodują „mikro-urazy”, uruchamiające procesy odbudowy. Dzięki temu skóra jest odświeżona, odmłodzona i zregenerowana.
Zazwyczaj zaleca się wykonywanie zabiegów z użyciem peelingów chemicznych wczesną wiosną lub jesienią, by uniknąć ekspozycji wrażliwej po kuracji skóry na mocne promieniowanie słoneczne czy skrajne temperatury.

Czym wyróżnia się fenol?

Fenol to organiczny związek chemiczny, który, z uwagi na swoje silne działanie przeciwbakteryjne, znajduje szereg zastosowań w przemyśle chemicznym i medycynie. Zwany inaczej kwasem karbolowym, w kosmetologii jego roztwór jest jednym z najgłębiej działających produktów wśród peelingów chemicznych. Z uwagi na siłę działania preparatu, zabiegi z jego wykorzystaniem wykonywane być powinny jedynie przez przeszkolonego lekarza specjalistę. Peelingi z fenolem docierają do głębokich warstw skóry, powodując intensywne złuszczanie, a w konsekwencji wielopoziomową regenerację oraz intensywne tworzenie nowych wiązań kolagenu. Efektem jest widoczne wygładzenie skóry i poprawa jej kolorytu.

Czy peeling fenolowy jest dla mnie?

Ze względu na bardzo silne działanie złuszczające, peeling fenolowy przeznaczony jest zwłaszcza dla skóry z widocznymi zmarszczkami i bruzdami lub przebarwieniami różnego pochodzenia: od zmian spowodowanych fotostarzeniem po zaburzenia pigmentacyjne. Fenol niweluje również blizny potrądzikowe. Widocznym efektem peelingu jest także remodeling owalu twarzy i naciągnięcie skóry. Finalne działanie porównywalne jest do liftingu z użyciem skalpela, a efekty utrzymują się ponad kilkanaście lat. Tego typu zabieg przeznaczony jest prawie do wszystkich fototypów skóry, jedynie u osób z ciemną karnacją wykonany powinien być wcześniejszy test określający możliwe problemy z przebarwieniami po złuszczaniu.

Uzyskaj spektakularny efekt odmłodzonej skóry!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry