10 pytań o DERMAPEN

O spektakularnych efektach mikronakłuć świat estetyki wie od lat. Stale doskonalona technologia doprowadziła nas do zabiegu DERMAPEN. To urządzenie, które jest nieporównywalnie bardziej skuteczne od tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii i mikronakłuć. Procesy regeneracyjne i stymulujące, które poprawiają jakość skóry jeszcze nie były tak zdumiewające w efektach, szybkie i bezpieczne.

dermapen 4 mezoterapia katowice

Dlaczego okrzyknięto go numerem 1 wśród zabiegów kosmetologicznych?

O spektakularnych efektach mikronakłuć świat estetyki wie od lat. Stale doskonalona technologia doprowadziła nas do zabiegu DERMAPEN. To urządzenie, które jest nieporównywalnie bardziej skuteczne od tradycyjnych metod stosowanych w zabiegach mezoterapii i mikronakłuć. Procesy regeneracyjne i stymulujące, które poprawiają jakość skóry jeszcze nie były tak zdumiewające w efektach, szybkie i bezpieczne.

Opisujemy najnowszy DERMAPEN 4.0. W Klinikach Medycyny Estetycznej stosowane są także starsze wersje DERMAPEN. Chociaż przeznaczenie jest takie samo, a zabieg przebiega podobnie, te technologie posiadają inne parametry, a w rezultacie efekty uzyskane przez najnowszy sprzęt są zdecydowanie bardziej WOW! Stąd wynikają także różnice cenowe.

Urządzenie DERMAPEN jako jedyne nakłuwa skórę z prędkością do 1900 nakłuć na sekundę!

DERMAPEN – jak przebiega zabieg?

Zanim skóra doświadczy miliona mikronakłuć, niezbędna jest konsultacja z lekarzem lub kosmetologiem. Ocena stanu skóry i analiza potrzeb pozwolą specjaliście określić plan terapeutyczny oraz dopasować odpowiedni preparat – czynnik aktywny, który zostanie wykorzystany do zabiegu. Następnie obszar skóry, który ma zostać poddany zabiegowi zostaje dokładnie oczyszczony i znieczulony kremem zawierającym lidokainę. Kiedy skóra jest gotowa do zabiegu, przechodzimy do meritum – nakłuwania. Specjalista centymetr po centymetrze aplikuje na skórze serię nakłuć. W taki sposób, aby jak najdokładniej pokryć powierzchnie poddane terapii. W czasie mikronakłuć podawany jest jedocześnie dopasowany wcześniej preparat. Ten etap trwa około 15 minut. Na zakończenie nałożona zostaje maska ochronna lub odpowiednia nanomaska, która dzięki właściwościom przyspieszającym gojenie skóry łagodzi zaczerwienienie i obrzęk bez hamowania stanu zapalnego.

DERMAPEN – jak stymuluje produkcję kolagenu?

To utrata kolagenu w skórze odpowiada za powstawanie zmarszczek i utratę jędrności. Najbardziej skutecznym sposobem i prewencją przed starzeniem są procesy, które stymulują produkcję tego białka młodości. Praca na głębokich warstwach skóry naturalnie wspiera młodość.
Proces mikronakłuwania frakcyjnego, poprzez stymulację produkcji kolagenu i uruchamianiu procesów naprawczych, poprawia napięcie, elastyczność i ukrwienie skóry. Skóra staje się odżywiona, a drobne zmarszczki zostają zniwelowane.

W pełni kontrolowana praca urządzenia DERMAPEN pozwala na wyodrębnienie trzech faz działania, które stymulacją produkcję komórek skóry i odbudowy jej struktury.

/ Faza pierwsza – na skutek wywołanego mikrourazu następuje wydzielanie czynników wzrostu pochodzenia płytkowego i kaskadzie tworzenia nowych komórek naskórka, chemotaksji fibroblastów, proliferacji fibroblastów i pobudzenia produkcji macierzy międzykomórkowej.

/ Faza druga – proliferacja tkanek – procesy proliferacji komórek skóry powodują dalsze wydzielanie czynników wzrostu z fibroblastów, keratynocytów i monocytów, co prowadzi do kolejnej fazy przebudowy skóry, w której powstają kolagen typu III, IV i I, elastyna, proteoglikany, GAG oraz pobudzane są procesy angiogenezy.

/ Faza trzecia – prowadzi do przebudowy i remodelingu leczonych tkanek. Poprawia się ukrwienie skóry, a jej struktura ulega wzmocnieniu dzięki wytwarzaniu nowego kolagenu. Następuje stopniowa poprawa gęstości i elastyczności skóry oraz poprawa jej odżywienia. www.revisage.pl/dermapen

DERMAPEN – co wyróżnia zabieg od innych mikronakłuć

Opatentowana technologia pulsujących igieł oraz zastosowanie technologii AOVN™ (ang. Advanced Oscillating Vertical Needling), czynią zabieg z użyciem DERMAPEN bardziej efektywnym i bezpiecznym niż znane dotychczas metody stosowane w mezoterapii i mikronakłuwaniu skóry – deklaruje producent. A my się z tym zgadzamy! Dostępne na rynku ręczne rollery oraz te zautomatyzowane nie zoptymalizują głębokości oraz szybkości mikronakłuć. A to kluczowe dla bezpieczeństwa i efektów zabiegu.

Technologia DERMAPEN i jego regularność mikronakłuć znacząco skraca czas leczenia i rekonwalescencji po zabiegu. Dzięki temu gojenie i powrót do codziennych aktywności następuje dużo szybciej. Wyeliminowane zostaje również ryzyko powstania krwiaków oraz sińców.

Ważne!

 • Dermapen to 16 wymiennych, jednorazowych, molibdenowych igieł o grubości 33G. Molibden uznawany jest za niezwykle zaawansowany materiał służący do produkcji narzędzi chirurgicznych.
 • Igły nie zawierają chromu i niklu dzięki czemu zabieg można wykonać również u osób uczulonych na te metale.
 • Regulowana głębokość iniekcji w zakresie od 0,2 mm do 2,5 mm oraz regulowana prędkość nakłuwania pozwalają na pełną kontrolę wykonywanego zabiegu.
 • Urządzenie charakteryzuje się wysoką szybkością działania tj. ponad 1900 nakłuć na sekundę.

DERMAPEN – dla kogo jest wskazany?

Biorewitalizacja skóry, intensywne nawilżenie i pobudzenie procesów odmładzająco-ujędrniających to efekty pożądane dla każdego rodzaju skóry! Dlatego w świecie medycznym mówi się, że to zabieg dla każdego. Zwracamy jednak uwagę na jego dedykowane zastosowanie, tj. terapie odmładzające, usuwanie blizn, rozstępów i przebarwień oraz zapobieganie wypadaniu włosów.

DERMAPEN polecany jest osobom, które chcą:

 • wygładzić zmarszczki
 • pozbyć się przebarwień
 • zmniejszyć widoczność porów skóry
 • zredukować niedoskonałości skóry, tj. zaskórniki czy trądzik
 • uzyskać efekt pogrubiania skóry w miejscach, gdzie jest wiotka
 • zredukować cienie pod oczami
 • pozbyć się rozstępów
 • zredukować blizny potrądzikowe i oparzeniowe
 • wzmocnić włosy i zapobiec ich wypadaniu
 • zredukować zmarszczki i przebarwienia dekoltu
 • zredukować zmarszczki na szyi

DERMAPEN – jakie okolice mogę być poddawane zabiegowi?

Jak już wiecie z powyższego, DERMAPEN to zabieg wielu zastosowań. Chociaż najczęstszą okolicą poddawaną mikroiniekcji jest twarz, to zabieg można wykonywać także na szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach, dłoniach oraz owłosionej skórze głowy.

DERMAPEN – jak często trzeba powtarzać zabieg?

To indywidualne i zależne od celu terapii. Już po pierwszym zabiegu skóra jest bardziej elastyczna, jędrna i napięta. Zauważa się poprawę jej struktury i kolorytu. Aby otrzymać zauważalną i długotrwałą poprawę stanu skóry u większości pacjentów konieczne jest wykonanie więcej niż jednego zabiegu (podobnie jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera).

Najlepiej wykonać serię 3-4 zabiegów, co  3-4 tygodnie. Skracając, zabieg można wykonać także raz w miesiącu przez 3-4 miesiące. Ilość zalecanych zabiegów zależy od kondycji i problemu zdrowotnego skóry.

DERMAPEN – czy zabieg jest bolesny?

Chociaż milion mikronakłuć brzmi groźnie, to zastosowane przed zabiegiem znieczulenie w kremie z lidokainą, sprawia że zabieg jest niemalże bezbolesny.

Zautomatyzowana i niebywale szybka praca igieł sprawia, że ogromna ilość nakłuć, w porównaniu do klasycznej mezoterapii wykonywanej strzykawką, jest prawie nieodczuwalna. Bezpośrednio po zabiegu pacjent może odczuwać ciepło i lekkie pieczeniem, które ustępuje już następnego dnia. Wówczas skóra może być zaróżowiona, napięta jak po lekkim oparzeniu słonecznym. Zarówno po samym zabiegu, jak i w kolejnych dniach, stosuje się preparaty kontrolujące i przyspieszające regenerację skóry, które zaleca lekarz lub kosmetolog Say WOW! Clinic.

DERMAPEN – czy poradzi sobie z przebarwieniami?

Istotne przy usuwaniu przebarwień jest rozpoznanie ich przyczyn. Te posłoneczne, starcze, wynikające ze złej pielęgnacji czy „pamiątki” po niefortunnym usuwaniu zmian skórnych to zadanie dla DERMAPEN. Zabieg dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy pozwala na ujednolicenie koloru i struktury skóry.

DERMAPEN – czy pomoże usunąć blizny?

W połączeniu z innymi terapiami – nawet te wieloletnie! DERMAPEN pozwala uzyskać efekty zarówno przy bliznach potrądzikowych, jak również pooperacyjnych i pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne przebudowuje strukturę skóry od wewnątrz organizmu. Zabieg jest często stosowany przy redukcji rozstępów. Stymulacja rozstępów skutkuje zmniejszeniem ich widoczności i poprą jakości skóry w ich obrębie.

DERMAPEN – z jakimi zabiegami łączyć?

Mikronakłuwanie frakcyjne skóry pozwala na wprowadzanie substancji czynnych w głąb skóry, dzięki czemu zabieg jest jeszcze bardziej skuteczny. W zależności od wskazania i leczonego obszaru skóry stosuje się koktajle mezoterapeutyczne, osocze bogatopłytkowe, preparaty na bazie kwasu hialuronowego, krzemionki, aminokwasów.

W ofercie Say WOW! Dostępne są oryginalne preparaty stworzone z myślą o konkretnych przeznaczeniach. Więcej dowiesz się tutaj>>

Odzyskaj blask i piękny wygląd z DERMAPEN!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?