/ CZAS ZABIEGU
5-10 min.

/ REKONWALESCENCJA
brak

/ LICZBA ZABIEGÓW
1

/ WYKONUJE
lekarz

/ ZNIECZULENIE
brak

Laserowe leczenie nietrzymania moczu

pozbądź się wstydliwego problemu

Aż 2 mln Polek cierpi z powodu problemów z nietrzymaniem moczu, a tylko niecałe 300 tysięcy z nich informuje o tym swojego lekarza. Jest to zaburzenie na tyle wstydliwe, że kobiety nieświadomie decydują się na brak poprawy nie tylko komfortu swojego życia, ale i zdrowia. Zupełnie niepotrzebnie. Należy być świadomym, że nieleczone nietrzymanie moczu może prowadzić m.in. do zapalenia układu moczowego i dróg rodnych. W klinice ginekologii estetycznej Say WOW! wykorzystujemy nowoczesne, małoinwazyjne metody leczenia nietrzymania moczu, a Pacjentki objęte są opieką lekarzy specjalistów.

Nietrzymanie moczu zazwyczaj spowodowane jest osłabieniem mięśni dna miednicy oraz rozciągnięciem pochwy. Polega ono na niekontrolowanym wyciekaniu moczu z pęcherza moczowego podczas kichania, śmiania się, kaszlu, wysiłku fizycznego, czy podnoszenia ciężkich przedmiotów. W naszej klinice leczenie tej kłopotliwej dolegliwości wykonujemy za pomocą lasera MonaLisa Touch. Zabieg polega na wzmocnieniu ścianek pochwy oraz obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszczenie jej kąta nachylenia. Cewka moczowa zaczyna normalnie funkcjonować, a dolegliwość znika.

WYLECZ SKUTECZNIE
NIETRZYMANIE MOCZU

DLA KOGO
JEST TEN ZABIEG?

Problem nietrzymania moczu najczęściej objawia się niemożnością utrzymania moczu podczas wysiłku, przy kaszlu, kichaniu, bieganiu, dźwiganiu, zaraz po przebudzeniu przy wstaniu z łóżka. Pogarsza to znacznie komfort życia i utrudnia kontakty towarzyskie. Na tę dolegliwość szczególnie narażone są kobiety. Przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy, do którego dochodzi podczas porodu, kiedy mięśnie znacznie się rozciągają i nie wracają do swojej formy. Innym czynnikiem jest okres menopauzy i związane z nim zmiany stężenia hormonów, syntezy kolagenu oraz zwiotczenie mięśni. Na tę dolegliwość narażone są również kobiety bardzo aktywne fizycznie, niezależnie od wieku.

DLACZEGO LASEROTERAPIA?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu, w przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, jest metodą bezinwazyjną, nie wiąże się z utratą krwi, nie wymaga hospitalizacji i rekonwalescencji. Jest znacznie skuteczniejsza od samodzielnego ćwiczenia mięśni Kegla oraz stanowi alternatywę dla terapii za pomocą fotela BTL EMSELLA. Terapia laserowa jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają przeciwwskazania do wykonania leczenia chirurgicznego czy stosowania leczenia farmakologicznego.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 5-10 minut. Podczas zabiegu lekarz wykorzystuje wiązkę lasera, którą wprowadza do pochwy. Wywołuje ona obkurczanie i stymulację włókien kolagenowych, dzięki czemu ścianka pochwy wzmacnia się i usztywnia. Ułożenie cewki moczowej również ulega skorygowaniu, przywracając normalne funkcjonowanie układu moczowego. Bezpośrednio po zabiegu pacjentka może wrócić do codziennych czynności.

EFEKTY ZABIEGU

Poprzez obkurczenie mięśni dna miednicy powraca normalne funkcjonowanie układu moczowego, a kobieta odzyskuje pewność siebie i komfort życia. Laserowe leczenie nietrzymania moczu wpływa również na zwiększenie satysfakcji ze współżycia seksualnego.

PRZECIWWSKAZANIA
DO ZABIEGU

  • Ciąża
  • Miesiączka
  • Infekcje intymne
  • Choroby nowotworowe

CENNIK

Ginekologia estetyczna
Konsultacja ze specjalistą ginekologii estetycznej 300 zł
Laserowe leczenie nietrzymania moczu 1 500 zł
BTL EMSELLA – terapia NTM* 500 zł/ 1 zabieg
1 800 zł
2000 zł / 6 zabiegów
Najniższa cena z 30 dni przed tą obniżką: 1 800zł
BULKAMID – wstrzyknięcie okołocewkowe 10 000 zł
12 000 zł
Najniższa cena z 40 dni przed tą obniżką: 12 000 zł
Labioplastyka warg sromowych 3 200 zł (jedna strona)
Rewitalizacja pochwy 1 500 zł/metoda laserowa
od 2 499 zł*/zabiegi przy użyciu wypełniaczy
600 zł/1 ml osocza bogatopłytkowego
Powiększanie punktu G od 1 599 zł*
Usunięcie błony dziewiczej (Hymenotomia) 1 500 zł
Odtworzenie błony dziewiczej (Hymenoplastyka) 2 800 zł
Plastyka napletka łechtaczki (Hoodoplastyka) 3 000 zł
Plastyka przedsionka pochwy od 3 500 zł
Augmentacja warg sromowych większych od 1 600 zł

* koszt zabiegu uzależniony jest od rodzaju oraz ilości zużytego preparatu

WYLECZ SKUTECZNIE
NIETRZYMANIE MOCZU

Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?