/ CZAS ZABIEGU
ok. 60-120 min

/ REKONWALESCENCJA
brak

/ LICZBA ZABIEGÓW
1

/ WYKONUJE
lekarz

/ ZNIECZULENIE
miejscowe

Liposukcja laserowa

Liposukcja laserowa jest małoinwazyjną i skuteczną metodą modelowania sylwetki. Pozwala na trwałe pozbycie się tkanki tłuszczowej z miejsc, które najtrudniej poddają się diecie i ćwiczeniom.

Laser SlimLipo 3D – produkt amerykańskiej firmy Palomar Medical Technologies – to innowacyjna platforma trwale usuwająca tkankę tłuszczową oraz skutecznie modelująca ciało. Bez obaw może być stosowana na dowolne partie ciała, również te najdelikatniejsze, jak twarz, szyja czy podbródek.

Klasyczna liposukcja jest inwazyjnym zabiegiem, wymagającym znieczulenia ogólnego. Jak każda operacja wiąże się z niebezpieczeństwem wystąpienia powikłań, np. krwotoku, stanu zapalnego, obrzęku, trudno gojących się ran. Pacjent po klasycznej liposukcji dłużej też dochodzi do siebie, a efekty nie zawsze są zachwycające. Skóra ma tendencje do zwisania, a w wyniku odessania nadmiaru tkanki tłuszczowej często powstają nierówności.

DR WACŁAWCZYK

PRZED
I PO

UMÓW WIZYTĘ

  MAŁOINWAZYJNA I SKUTECZNA METODA MODELOWANIA SYLWETKI.

  Wypełnij formularz, aby umówić się na konsultację ze specjalistą.

  Katowice  OPIS ZABIEGU

  W przeszłości lipolizę laserową uważano za mało skuteczną metodę walki z tkanką tłuszczową. Przyczyną były fale o długości powyżej 1064 nm stosowane wtedy w laserach. Powodowały one podgrzanie wody w tkankach, ale nie radziły sobie z opornym tłuszczem. Z liposukcją laserową Palomar SlimLipo 3D jest inaczej. Daje ona przede wszystkim możliwość uniknięcia wszystkich tych uciążliwości, jakie wiążą się z tradycyjną liposukcją. Po pierwsze zwalcza nawet najbardziej oporny tłuszcz. Po drugie pacjent jest znieczulany wyłącznie miejscowo.

  Tajemnica wysokiej skuteczności lasera PALOMAR SLIMLIPO 3D tkwi w długości fali:

  • Fala o długości 924 nm zapewnia skuteczne rozpuszczenie tłuszczu.
  • Fala o długości 975 nm działa bezpośrednio na tkankę skórną, pobudzając odbudowę włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra po zabiegu wzmacnia się i napina. Jest to zasługa tzw. termoliftingu 3D.

  Laser PALOMAR SLIMLIPO 3D jest owocem trwających przeszło dekadę działań pracowników firmy Palomar. Na drodze licznych testów specjaliści doszli do wniosku, że fala o długości 924 nm jest najbardziej optymalna i najlepiej rozpuszcza tkankę tłuszczową. Metoda została opatentowana, a jej skuteczność potwierdzona naukowo.

  WSKAZANIA
  DO ZABIEGU

  • otyłość brzuszna, tzw. „oponka”,
  • asymetrie ciała,
  • podwójny podbródek,
  • miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej,
  • ginekomastia,
  • modelowanie ud, łydek, kolan.

  PRZECIWSKAZANIA
  DO ZABIEGU

  • cukrzyca,
  • nadciśnienie tętnicze,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby serca,
  • choroby tarczycy,
  • ciężkie choroby nerek,
  • ciężkie choroby wątroby,
  • choroby nowotworowe,
  • choroby autoimmunologiczne.

  PRZEBIEG
  ZABIEGU

  Liposukcję laserową, jak każdy zabieg medyczny, poprzedza konsultacja z lekarzem. Po wykluczeniu wszystkich przeciwwskazań pacjent jest kwalifikowany do zabiegu. Lekarz zaznacza na ciele linie wskazujące obszar, który ma zostać poddany modelowaniu. Następnie podaje środek znieczulający, ewentualnie krótkotrwałe znieczulenie dożylne, jeśli pacjent zgłasza takie życzenie lub jeśli obszar zabiegowy jest wyjątkowo obszerny.

  W kolejnym kroku lekarz wykonuje niewielkie nacięcie, przez które wprowadzi sondę emitującą wiązkę lasera. Fala laserowa o długości 924 nm podgrzewa tkankę (jednakowo w całym obszarze), a następnie ją rozpuszcza – odbywa się to w sposób bezpieczny dla pacjenta, bez naruszenia sąsiadujących tkanek. Rozpuszczony tłuszcz (w postaci płynnej) zostaje na koniec wyprowadzony na zewnątrz przy użyciu specjalnego ssaka.

  Jednocześnie skóra właściwa i tkanka podskórna poddawana jest termoliftingowi 3D, czyli działaniu fali laserowej o długości 975 nm. Wzmacnia on i odbudowuje włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra staje się bardziej jędrna i napięta – nie ma więc „efektu obwisłej skóry”, z jakim często mamy do czynienia po tradycyjnej liposukcji.

  Na obszar, z którego odessany został tłuszcz pacjent zakłada specjalne ubranie uciskowe, które nosi przez kolejnych 6 tygodni. Liposukcja laserowa nie wymaga długiej rekonwalescencji ani hospitalizacji. Bezpośrednio po jej zakończeniu pacjent może opuścić klinikę.

  EFEKT
  ZABIEGU

  • natychmiastowa redukcja tkanki tłuszczowej
  • widoczne wzmocnienie i napięcie skóry

  Pierwsze efekty widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Na finalny, trwały rezultat trzeba poczekać ok. 4-6 miesięcy.

  CENNIK

   

  LIPOSUKCJA LASEROWA
  brzuch od 7 500 zł
  talia od 5 500 zł
  uda wewnętrzne od 5 500 zł
  uda zewnętrzne od 5 500 zł
  kolana od 4 500 zł
  ramiona od 4 500 zł
  plecy od 5 000 zł
  podbródek od 3 500 zł
  pośladki od 5 000 zł
  łydki od 4 500 zł
  Ginekomastia od 5 000 zł

   

  Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

  Gdzie chcesz się umówić?