/ CZAS ZABIEGU
10-60 min.

/ REKONWALESCENCJA
brak

/ LICZBA ZABIEGÓW
3-6

/ WYKONUJE
lekarz/kosmetolog

/ ZNIECZULENIE
brak

USUWANIE
TATUAŻU

Skuteczna i bezpieczna metoda usuwania tatuaży

W Say WOW! Clinic wykorzystujemy najnowszej generacji laser Alma Harmony Pro Q-Switch. Umożliwia on bezpieczne i skuteczne usunięcie różnokolorowych tatuaży i makijażu permanentnego oraz zmian pigmentowych.

Unikalność zabiegu laserem Q-Switch polega na ultrakrótkich, bardzo silnych impulsach światła laserowego kierowanych w głąb skóry. Nanosekundowy impuls o długości fali 1064/532 nm penetruje skórę docierając bezpośrednio do barwnika. Cząsteczki barwnika rozbijane są na bardzo małe elementy, a następnie zostają usunięte ze skóry drogą fagocytozy. Podczas zabiegu laser działa wyłącznie na barwnik, nie uszkadzając otaczającej go skóry. Dzięki temu ryzyko powstania blizn pozabiegowych i przebarwiań  jest minimalne, a rekonwalescencja bardzo krótka.

WSKAZANIA
DO ZABIEGU

  • tatuaż
  • makijaż permanentny

PRZEBIEG
ZABIEGU

W zależności rodzaju oraz koloru barwnika, specjalista dobierze odpowiednie parametry oraz moc lasera. Następnie obszar poddany zabiegowi zostanie dokładnie oczyszczony oraz pokryty cienką warstwą żelu.

Po przyłożeniu głowicy do powierzchni skóry oddawane są strzały. Wiązka lasera przenika przez skórę i jest wchłaniana przez barwnik, który rozpada się na małe kawałki. Następnie w wyniku fizjologicznych procesów organizm pozbywa się ich. Głowica lasera wyposażona jest w system chłodzenia kontaktowego, który chroni naskórek i niweluje dyskomfort podczas zabiegu. Zabieg jest więc praktycznie bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

W miejscu, gdzie znajdował się barwnik może pojawić się zaczerwienienie oraz strupki, które po kilku dniach odpadają. Istotne jest to, aby po zabiegu ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Przede wszystkim obszar poddany zabiegowi nie powinien być eksponowana na promieniowanie UV. Przed wyjściem z domu należy stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym minimum SPF 50.

EFEKT
ZABIEGU

Rezultat zabiegu uwidacznia się stopniowo. Cząsteczki barwnika są systematycznie wchłaniane przez organizm, aby po kilku zabiegach barwnik zniknął zupełnie.

KOSZT
ZABIEGU

Usuwanie tatuażu wycena indywidualna*

* w zależności od powierzchni, która ma zostać poddana zabiegowi

Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?