Nietrzymanie moczu

Niestrzymanie moczu to problem, z którym borykają się kobiety w każdym wieku. Najczęściej powoduje ogromny dyskomfort i może znacznie obniżyć jakość życia. Na szczęście dostępne metody leczenia, takie jak Bulkamid, BTL EMSELLA czy laser MonaLisa Touch, pozwalają skutecznie się z nim uporać.

Leczenie nietrzymania moczu Katowice, Warszawa

Jak pozbyć się problemu nietrzymania moczu?
Nietrzymanie moczu to powszechny problem, który może odebrać komfort życia, a nawet uniemożliwić codzienne funkcjonowanie. Bywa, że kobieta z jego powodu rezygnuje z kontaktów towarzyskich i pracy zawodowej. Tymczasem jej życie wcale nie musi tak wyglądać. W klinice Say WOW! wiemy jak skutecznie pozbyć się wstydliwego i uciążliwego problemu nietrzymania moczu.

Leczenie nietrzymania moczu w klinice Say WOW!
Sposób leczenia nietrzymania moczu zależy od jego rodzaju i zaawansowania. W klinice medycyny estetycznej Say WOW! stosujemy m.in. Laser MonaLisa Touch. Działa on obkurczająco i wzmacniająco na ścianki pochwy, powięź wewnątrzmaciczną oraz ujście cewki moczowej. Inną metodą radzenia sobie z nietrzymaniem moczu jest Bulkamid. Zabieg trwa ok. 15 minut i polega na wstrzyknięciu w ścianę cewki moczowej specjalnego preparatu – Bulkamidu. Wypełniona tą substancją tkanka zwiększa swoją objętość. Tym sposobem tworzą się „poduszeczki”, które zamykają częściowo ujście cewki moczowej. Dzięki temu w sytuacjach zwiększonego ciśnienia brzusznego, np. w trakcie kichania, kaszlu, śmiania się czy podnoszenia ciężkiego przedmiotu, nie dochodzi do mimowolnego wycieku moczu. Innowacją wśród dostępnych metod leczenia nietrzymania moczu jest BTL EMSELLA – specjalne krzesło, które wykonuje za pacjentkę serię intensywnych ćwiczeń mięśni dna miednicy. Dzięki temu odzyskują one swoją sprawność i znów mogą prawidłowo funkcjonować. Pełne efekty widać już po ok. 6 zabiegach.

Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?