/ CZAS ZABIEGU
30-60 min.

/ REKONWALESCENCJA
brak

/ LICZBA ZABIEGÓW
1

/ WYKONUJE
lekarz

/ ZNIECZULENIE
miejscowe

WOLUMETRIA

Lifting wolumetryczny kwasem hialuronowym

Kolagen, elastyna i kwas hialuronowy tworzą „rusztowanie” podtrzymujące skórę. Jednak wraz z wiekiem ich poziom drastycznie maleje. Starzejąca się skóra, coraz słabiej podtrzymywana przez zanikające tkanki, wiotczeje i opada. Widać to szczególnie w okolicy skroni, kości policzkowych i jarzmowych oraz ust. W efekcie twarz traci młodzieńcze kształty, rysy wyostrzają się, a zarys linii żuchwy ulega rozmyciu.

Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości tkanek oraz wymodelować twarz bez ingerencji skalpela. Za pomocą usieciowanego kwasu hialuronowego można wypełnić ubytki oraz wyrównać kontur i podnieść owal twarzy. W zależności od potrzeby można także podkreślić kości policzkowe, wymodelować linię żuchwy, wyrównać asymetrie, a także skorygować grzbiet nosa. Ponadto kwas hialuronowy pomaga przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki.

 

WSKAZANIA
DO ZABIEGU

  • Zapadnięte kości policzkowe
  • Opadające policzki
  • Zapadnięta skóra pod oczami
  • Ubytki objętości twarzy
  • Lipoatrofia jarzmowa
  • Asymetrie twarzy
  • Wiotka skóra na twarzy
  • Utrata jędrności skóry
  • Zanik rysów twarzy
  • Zmarszczki i bruzdy

ODPOWIEDŹ
NA TWOJE
POTRZEBY

Juvéderm VOLUMA

Dzięki właściwościom liftingującym, pomaga w szybki i naturalny sposób odzyskać utraconą objętość policzków i podbródka. Preparat przywraca utraconą z wiekiem objętość twarzy. Odtwarza młodzieńcze proporcje, wyrównuje linię żuchwy, uwydatnia kości policzkowe. Dodatkowo nawilża skórę oraz pozwala odzyskać jej naturalną elastyczność i gęstość. Już po jednym zabiegu kontury są pełniejsze i bardziej harmonijne, a twarz zyskuje świeżość i naturalny wygląd. Juvéderm VOLUMA daje długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet do 24 miesięcy.

Juvéderm VOLUX

Pierwszy na rynku preparat na bazie kwasu hialuronowego w formie w formie implantu, przeznaczony do tworzenia i przywracania objętości w obszarze brody i linii żuchwy. Produkt dedykowany jest także dla mężczyzn w celu nadbudowy linii szczęki. Juvéderm VOLUX bazuje na opatentowanej technologii Vycross™. Charakteryzuje się wysokim stopniem usieciowania, elastycznością  i spoistością. Doskonale integruje się z tkanką, co przyczynia się do uzyskania naturalnego efektu. Juvéderm VOLUX zapewnia precyzyjne i długotrwałe konturowanie linii żuchwy i podbródka, nawet przez 18–24 miesięcy.

PRZEBIEG
ZABIEGU

Zabieg trwa 30-60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Odczuwalne jest jedynie lekkie rozpieranie w tkankach podskórnych. Preparaty do wolumetrii zawierają lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji. Dodatkowo na obszar poddany zabiegowi zostaje nałożony krem miejscowo znieczulający. Jeżeli pacjent nadal odczuwa dyskomfort związany z bólem proponujemy tzw. znieczulenie stomatologiczne. Następnie lekarz, za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli, wprowadza w głębokie warstwy skóry preparat na bazie kwasu hialuronowego oraz modeluje wypełniacz w celu równomiernego rozmieszczenia.

Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu iniekcji preparatu, może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie czy niewielkie siniaki. Zmiany te mają jednak łagodny charakter i zwykle ustępują samoistnie w ciągu 3-7 dni. Zaraz po zabiegu, zaleca się lekko schładzać obszar poddany zabiegowi, zachować higienę nakłuwanych miejsc oraz powstrzymać się od dotykania ich. Przez 24h po zabiegu odradza się nadmiernej ekspozycji na słońce, korzystania z solarium i sauny, wysiłku fizycznego, a także spożywania gorących napojów i potraw. Warto także dużo pić – nawodnienie organizmu ułatwia związanie się cząsteczek kwasu hialuronowego.

EFEKT
ZABIEGU

Natychmiastowa poprawa kształtu twarzy. W zależności od celu zabiegowego zniwelowane zostają  tzw. „chomiczki”, a zapadnięte policzki są wypełnione. Kości policzkowe i linia żuchwy stają się bardziej widoczne. Zredukowane zostają głębokie zmarszczki i bruzdy. Stopniowo wchłaniający się kwas hialuronowy zapewnia także doskonałe nawilżenie okolicznych tkanek, dając tym samym efekt wypoczętej i zdrowej skóry.

Efekt liftingu wolumetrycznego jest naturalny i długotrwały. Może utrzymać się nawet do 24 miesięcy. Czas ten uzależniony jest od rodzaju zastosowanego preparatu oraz indywidualnych predyspozycji pacjenta. Dodatkowym atutem wolumetrii kwasem hialuronowym jest fakt, iż przy ponownym przeprowadzaniu zabiegu potrzebna jest znacznie mniejsza ilość preparatu.

PRZED
PO

KOSZT
ZABIEGU

Wolumetria
Przy większej ilości preparatu (powyżej 1 ml) wycena indywidualna
od 1 200 zł* / 1 ml
Konturowanie linii żuchwy i podbródka Juvéderm VOLUX od 1 500 zł* / 1 ml
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?