Ciepło, cieplej… bez potu

W końcu wiosna! Słoneczne dni zachęcają do schowania ciepłych swetrów głęboko w szafie. Częściej zakładamy kolorowe, zwiewne ubrania, podkreślające nasze atuty. Niestety nawet najpiękniejszą letnią stylizację mogą zepsuć mokre plamy pod pachami.

Wiosną i latem pocimy się bardziej. To naturalne! Zwykle wystarczy dobry antyperspirant i problem z głowy. Są jednak osoby, które pocą się mocniej, a mokre plamy pojawiają się bez względu na porę roku i temperaturę za oknem. Kiedy antyperspiranty zawodzą i tracimy kontrolę nad potem, należy działać zdecydowanie.

Jak poradzić sobie z nadmierną potliwością? Przeczytaj!

Dlaczego się pocimy?

Pot pełni ważne funkcje w naszym organizmie. Oczyszcza go z toksyn, zapewnia prawidłową wilgotność skóry. Przede wszystkim jednak odpowiada za utrzymanie prawidłowej temperatury ciała. Właśnie dlatego podczas wysiłku fizycznego, czy w upalne dni, pocimy się mocniej. Pot schładza nasze ciało, chroniąc je przed przegrzaniem. Wydzielanie potu nasila się także pod wpływem emocji i stresu. Jeżeli proces ten przebiega prawidłowo, pot praktycznie jest niezauważalny.

Kiedy pot zaczyna być problemem?

Gdy jest go za dużo! Jeśli nasz organizm produkuje znacznie więcej potu, niż jest to potrzebne do zapewnienia odpowiedniej regulacji temperatury ciała, mówimy o nadpotliwości.

Nadmierna potliwość jest wynikiem nadaktywności gruczołów potowych. Prawidłowo funkcjonujące gruczoły potowe wydzielają około 800 – 1000 ml potu dziennie. U osób z nadpotliwością ilość ta może być nawet 4-5 krotnie większa. To oznacza, że ich dłonie, stopy, plecy, pachy (w zależności od tego, której części ciała dotyczy nadpotliwość) są stale wilgotne.

Nadpotliwość dotyczy około 1-2% ludzi na świecie i jest problemem, który może utrudniać normalne funkcjonowanie. Często także niesie ze sobą poważne skutki społeczne. Osoby cierpiące na nadpotliwość izolują się od otoczenia, zamykają się w sobie, unikają kontaktów towarzyskich, mają trudności w nawiązywaniu znajomości oraz relacjach służbowych. Nadpotliwość może również być przyczyną depresji.

Rodzaje nadpotliwości

Nadpotliwość pierwotna

Nadpotliwość pierwotna uwarunkowana jest genetycznie, a u ponad połowy chorych występuje rodzinnie. Pierwsze objawy problemu obserwuje się już w dzieciństwie lub w okresie dojrzewania. Nadpotliwość pierwotna charakteryzuje się miejscowym nadmiernym wydzielaniem potu – zwykle w obrębie pach, dłoni lub stóp. Jej przyczyną jest nadmierna stymulacja gruczołów potowych przez nerwowy układ współczulny. Czynnikiem pobudzającym wydzielanie potu mogą być emocje i stres. Nadmierne pocenie może pojawiać się też bez wyraźnej przyczyny.

Nadpotliwość wtórna

Nadpotliwość wtórna występuje najczęściej na całym ciele, a tylko w niektórych przypadkach miejscowo. Nadpotliwość wtórna jest zwykle objawem lub następstwem choroby, przyjmowania leków, stosowania używek, ciąży, menopauzy lub urazów w obrębie ośrodkowego układu nerwowego. Wśród chorób, które mogą wywoływać nadpotliwość wtórną wymienia się m.in. nadczynność tarczycy, cukrzycę, choroby nowotworowe, niewydolność serca, otyłość, zaburzenia lękowe oraz guzy nadnerczy. Zwykle po wykluczeniu przyczyny, nadpotliwość znika.

MiraDry – pożegnaj pot na zawsze!

MiraDray to małoinwazyjna, niechirurgiczna metoda trwałego usuwania problemu nadpotliwości pach. System miraDry wykorzystuje technologię miraWave, która opiera się na działaniu bezpiecznej dla organizmu energii mikrofalowej.

Precyzyjne, ukierunkowane i wnikające płytko w tkankę miękką dołu pachowego mikrofale penetrują skórę na głębokości, na której znajdują się gruczoły potowe. Pod wpływem temperatury dochodzi do ich trwałego uszkodzenia, co skutkuje trwałym zahamowaniem wydzielania się potu w tej okolicy. W tym samym czasie hydro-ceramiczny system ciągłego chłodzenia chroni powierzchnię naskórka i skóry właściwej oraz utrzymuje ciepło na poziomie gruczołów potowych.

Co ważne, po wykonanym zabiegu, gruczoły potowe nie ulegają regeneracji! Możemy zatem śmiało powiedzieć, że rezultat jest natychmiastowy i trwały, a nadpotliwość pach już nigdy nie wróci. Już po jednym zabiegu problem nadmiernej potliwości zostaje zredukowany do 90%.

Zabieg trwa około godziny i wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. U 80% pacjentów nie ma potrzeby powtarzania procedury.

Chcesz raz na zawsze pozbyć się problemu z potem? Wiosna to dobry moment!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?