CoolSculpting – dlaczego jest lepszy od innych urządzeń do kriolipolizy?

Brzuch, uda, pośladki, podbródek – chyba każdy z nas mógłby wskazań część ciała, z której wyglądu nie jest zachwycony. Najczęstszym powodem niezadowolenia okazuje się nadmiar tkanki tłuszczowej gromadzący się w wymienionych partiach ciała. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób pozwalający pozbyć się niechcianego tłuszczyku. Poznaj zabieg kriolipolizy CoolSculpting. W czym tkwi jego wysoka skuteczność i dlaczego jest lepszy od innych urządzeń do kriolipolizy? Sprawdź!

coolsculpting

Kriolipoliza – czyli niska temperatura kontra tłuszcz!

Kriolipoliza polega na usuwaniu tkanki tłuszczowej poprzez jej wymrożenie. Opracowując technologię kriolipolizy, jej twórcy wykorzystali fakt, że tkanka tłuszczowa, bardziej niż skóra, wrażliwa jest na działanie niskich temperatur. Kontrolowane zamrażanie komórek tłuszczowych prowadzi do ich powolnej śmierci (apoptozy) i naturalnego usunięcia z organizmu. Jednak sama skóra nie ulega odmrożeniu. Kriolipoliza uchodzi obecnie za najlepszą i najskuteczniejszą metodę redukcji tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z miejsc opornych na dietę i ćwiczenia, czyli przede wszystkim z brzucha, ale też z ud, pleców czy pośladków. W niektórych przypadkach kriolipoliza wydaje się być także dobrą alternatywą dla bardziej inwazyjnej liposukcji.

Chcesz poddać się krolipolizie? Wybierz CoolSculpting!

Obecnie istnieje wiele urządzeń do kriolipolizy. Wśród nich bez wątpienia prym wiedzie CoolSculpting. Czym urządzenie to różni się od pozostałych? Poniżej omówimy najważniejsze jego zalety.

CoolSculpting – urządzenie certyfikowane przez FDA

Urządzenie CoolSculpting uzyskało certyfikat Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA). Jego bezpieczeństwo zostało więc potwierdzone badaniami. Większość pozostałych urządzeń do kriolipolizy nie posiada tego ważnego certyfikatu.

CoolSculpting – daje dużo lepsze efekty!

CoolSculpting wykorzystuje nieco niższą temperaturę, mianowicie od -11 do -13 °C, dając przez to lepsze rezultaty. Dla porównania temperatura mrożenia w innych urządzeniach do kriolipolizy jest nawet o kilka °C wyższa i wynosi -7 do -8 °C. Jest to jeden powodów, dlaczego nie dają one tak spektakularnego efektu, jak ceniony na całym świecie CoolSculpting.

CoolSculpting to brak ryzyka odmrożeń

Pacjent poddający się zabiegowi CoolSculpting nie musi bać się odmrożenia skóry, ponieważ urządzenie wyposażone jest w specjalne czujniki, które przez cały czas kontrolują jej temperaturę. Pozostałe maszyny do kriolipolizy najczęściej nie mają wbudowanych tego typu czujników, w związku z czym ryzyko odmrożenia zawsze istnieje. To jednak nie koniec. CoolSculpting góruje nad na innymi urządzeniami do wymrażania tkanki tłuszczowej także pod innymi względami.

CoolSculpting – wystarczy tylko jeden zabieg!

Dzięki chłodzeniu w tak niskiej temperaturze, wystarczy tylko jeden zabieg do uzyskania zadowalającego efektu. W przypadku innych urządzeń konieczne jest wykonanie minimum 3 zabiegów.

CoolSculpting dotrze tam, gdzie inne urządzenia nie są w stanie

Chodzi przede wszystkim o niewielkie i trudno dostępne obszary ciała, takie jak podbródek, obszar pod kolanami, wewnętrzną czy zewnętrzną stronę ud. Inne urządzenia dostępne na rynku nie mają zwykle wbudowanych głowic, które poradziłyby sobie z tak małym obszarem ciała.

CoolSculpting – jak wgląda zabieg?

CoolSculpting jest zabiegiem wyszczuplającym wykonywanym wyłącznie w gabinecie lekarskim przez licencjonowanego specjalistę. Do obszaru zabiegowego przykłada się specjalną żelową podkładkę oraz głowicę wyposażoną w próżniowy aplikator. Delikatnie zasysa on skórę wraz tkanką tłuszczową wybranego obszaru ciała i przytrzymuje ją pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi. W tym czasie tkanka poddawana jest kontrolowanemu schładzaniu. Zainstalowane czujniki termiczne nieustannie monitorują temperaturę skóry, tak by nie uległa odmrożeniu.

CoolSculpting – sposób na idealne ciało przed urlopem?

Tak! Pierwsze efekty, w postaci zredukowanej tkanki tłuszczowej są widoczne już po ok. 3 tygodniach od zabiegu! Z podjęciem decyzji o poddaniu się kriolipolizie CoolSculpting warto się jednak pospieszyć, ponieważ na pełny rezultat trzeba czekać ok. 2-3 miesiące. Tyle bowiem trwa usuwanie obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu. Najczęściej już 1 zabieg pozwala znacznie poprawić wygląd danej partii ciała. Dla zwiększenia efektu można go jednak powtórzyć po ok. 1 miesiącu.

Podsumowując, jeśli kiedykolwiek szukałaś sposobu na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej z okolic brzucha, pleców, ud czy podbródka, zapewne słyszałaś o kriolipolizie, czyli zabiegu pomagającym pozbyć się nadmiaru tłuszczu poprzez jego wymrożenie. Pamiętaj jednak, że na rynku istnieje wiele urządzeń działających w oparciu o tę technologię. Nie każde posiada jednak odpowiednie certyfikaty, cechuje się wysokim poziomem skuteczności i bezpieczeństwa. Dlatego poddając się zabiegowi kriolipolizy, warto upewnić, że placówka korzysta z oryginalnego sprzętu – certyfikowanego, o wysokiej temperaturze mrożenia, a jednocześnie bezpiecznego. Wszystkie te wymogi spełnia CoolSculpting – najlepsze urządzenie do kriolipolizy dostępne obecnie na rynku.

 

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej bez skalpela!
Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?