COOLSCULPTING – 10 PYTAŃ O TO, JAK WYMODELOWAĆ CIAŁO BEZ SKALPELA

-13 stopni! Ta temperatura na stałe usuwa do 30% komórek tłuszczowych z wybranej partii – brzuch, uda, boczki, podbródek, plecy i „motylki” już podczas jednego zabiegu! CoolSculpting pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury w konkretne obszary, co umożliwia wykonanie zabiegu z dużą dokładnością, bez naruszenia okolicznych tkanek. Nadal masz wątpliwości? Przeczytaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o CoolSculpting. 

CoolSculpting

  1. Na czym polega zabieg CoolSculpting?

CoolSculpting opiera się na kriolipolizie z użyciem głowic chłodzących CoolAdvantageTM – to zabieg modelowania ciała polegający na kontrolowanym zamrażaniu tkanki tłuszczowej w celu jej redukcji. W wyniku ekspozycji na zimno, komórki tłuszczowe obumierają i są wydalane z organizmu, czego efektem jest miejscowe wyszczuplenie i wymodelowanie danych partii ciała, nawet do 1,5 cm.

  1. Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza jest nowoczesną i nieinwazyjną alternatywną dla liposukcji – to metoda miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Proces polega na schłodzeniu komórek tłuszczowych w celu spowodowania ich rozpadu, a w konsekwencji – usunięcia z organizmu.

Kriolipoliza niszczy jedynie komórki tłuszczowe, oszczędzając inne tkanki i narządy, mniej podatne na zimno (takie jak: skóra, mięśnie czy nerwy). Zamrożone komórki są stopniowo eliminowane i wydalane z organizmu, co prowadzi do zmniejszenia objętości tkanki tłuszczowej.

  1. Jak działają głowice CoolAdvantageTM

Głowice CoolAdvantageTM  wyposażone są w próżniowy aplikator, który delikatnie zasysa skórę wraz z tkanką tłuszczową. Wybrany obszar przytrzymywany jest pomiędzy dwoma panelami chłodzącymi przez określony czas. Sensory termiczne stale monitorują poziom chłodzenia, aby uniknąć odmrożeń, ale skutecznie oddziaływać na komórki tłuszczowe.

Say WOW! Medycyna Estetyczna jest pierwszą i jedyną kliniką w Polsce, która posiada pełne portfolio głowic CoolAdvantageTM

  1. Dla kogo przeznaczony jest zabieg CoolSculpting?

CoolSculpting przeznaczony jest do modelowania problematycznych partii ciała, których nie da się wyszczuplić ćwiczeniami lub dietą. Zabieg ten nie jest sposobem na leczenie otyłości.

  1. Jakie partie ciała można wymodelować głowicami CoolAdvantageTM

CoolSculpting sprawdza się przy nadmiarze tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, pleców, talii, ramion, ud, kolan. Głowice CoolAdvantageTM redukują także ginekomastię, podwójny podbródek, wałeczki wokół biustu czy pod pośladkami

  1. Ile trwa zabieg i rekonwalescencja po nim?

Zabieg trwa około godziny, w zależności od wybranej partii ciała. Jest to kuracja nieinwazyjna i bezbolesna. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennych czynności. Miejscowe zaczerwienienie, obrzęk lub brak czucia powinny ustąpić do 48 godzin po zabiegu.

  1. Kiedy widoczne są efekty kuracji?

Wydalanie obumarłych komórek tłuszczowych z organizmu zazwyczaj trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy. Pełne efekty kuracji widoczne są po upływie około 3 miesięcy.

  1. Jak często należy powtarzać zabieg?

CoolSculpting daje widoczne rezultaty już po jednym zabiegu. W celu pogłębienia efektów można ponowić kurację po upływie miesiąca.

  1. Co dzieje się z tłuszczem podczas zabiegu? Czy efekty są trwałe?

Krystalizacja (zamrożenie) komórek tłuszczowych powoduje ich zniszczenie, po czym następuje naturalny proces ich eliminacji z organizmu. Usunięcie komórek tłuszczowych jest trwałe!

Aby wzmocnić efekty zabiegu CoolSculpting, warto połączyć go z serią zabiegów Endermologii, fali uderzeniowej czy EMSCULPT. Do utrzymania długotrwałych efektów przyczyni się także zrównoważona dieta i aktywność fizyczna.

  1. Czy zabieg jest bezpieczny?

Wymrażanie tkanki tłuszczowej nigdy nie było tak skuteczne i bezpieczne. CoolSculpting to jedyne na rynku urządzenie do kriolipolizy posiadające certyfikat FDA (Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków), potwierdzający jego bezpieczeństwo i skuteczność.

Zabieg wyszczuplający CoolSculpting wykonywany być powinien jedynie w gabinecie lekarskim pod okiem licencjonowanego specjalisty.

Wymodeluj ciało bez skalpela!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?