Dlaczego terapie łączone zabiegów dają lepszy efekt?

Terapie łączone polegają na zastosowaniu różnych technologii wykorzystujących różne zjawiska, np. termiczne, mechaniczne, akustyczne, elektromagnetyczne. Poprzez zastosowanie sprzętów opierających się na odmiennych technologiach możliwe jest holistyczne podejście do pacjenta oraz problemu jego skóry. Synergia terapii umożliwia osiągnięcie spektakularnych efektów wizualnych w krótszym czasie.

Fala uderzeniowa + endermologia – idealne na cellulit

W przypadku cellulitu najlepszym wyborem zabiegowym jest fala uderzeniowa w połączeniu z endermologią. Synergia tych terapii świetnie poradzi sobie z obrzękami, zastojem wody, nierównościami w rozkładzie komórek tłuszczowych, nadmiarem metabolitów oraz dysfunkcją włókien kolagenowych. Warto do tego zestawu także wdrożyć stymulację skóry poprzez działanie skoncentrowanych składników aktywnych, takich jak: kofeina, L-karnityna, wąkrotka azjatycka, algi, mikro- i makroelementy, witaminy, escyna, które znajdziemy np. w nasączonych bandażach służących do owijania ciała.


Ultradźwięki i fala elektromagnetyczna – sposób na wiotką skórę

U pacjentek z wiotką luźną skórą stosujemy technologię opartą na działaniu fali radiowej (ultradźwięki + fala elektromagnetyczna) oraz endermologię i falę uderzeniową. W przypadku tego problemu celem zabiegowym jest zwiększenie proliferacji fibroblastów, dzięki czemu zostanie wytworzony kolagen i elastyna, a to z kolei przełoży się na zagęszczenie skóry.


Kriolipoliza, fala uderzeniowa, fala radiowa ultradźwięki – pogromcy tłuszczu!

Jeśli problemem terapeutycznym jest nadmierna tkanka tłuszczowa, lokalizująca się na ciele w postaci fałdu skórno-tłuszczowego, najlepszym rozwiązaniem będzie kriolipoliza w połączeniu z falą uderzeniową, falą radiową oraz ultradźwiękami. Tak dobrane technologie pomogą naruszyć błonę komórkową adipocytów, dzięki czemu z komórki zostaną uwolnione glicerol oraz wolne kwasy tłuszczowe, a te z kolei na drodze fizjologicznej zostaną wydalone z organizmu. Alternatywnie pacjent może rozważyć bardziej inwazyjną metodę, czyli  tzn. liposukcję laserową w połączeniu z endermologią, która zapobiegnie nierównościom w rozkładzie tkanki.

 

Pole elektryczne + elektromagnetyczne – pomogą wzmocnić mięśnie i poprawić sylwetkę

Gdy pacjent ma problem z osłabieniem mięśniowym i wynikającymi z tego bólami w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, wzdęciami, zanikiem lub rozejściem mięśnia, a także jego celem jest poprawa walorów estetycznych, np. podniesienie pośladków, rozbudowa mięśni ramienia, to w takim przypadku najlepszą technologią będzie pole elektryczne oraz elektromagnetyczne. Wzbudzenie niekontrolowanego skurczu mięśnia pozwoli wykonać trening bez aktywnego udziału pacjenta.

 

W trakcie konsultacji wiele pacjentek wskazuje najczęściej nie jeden kilka nakładających się problemów estetycznych. Są one przyczyną kompleksów i wpływają negatywnie na postrzeganie własnego ciała.

Dlatego też w klinice SayWOW! dysponujemy szeregiem rozwiązań spersonalizowanych i dobranych pod konkretny problem. Szczególnie ważne w synergii terapii jest, aby praca nad wymarzoną sylwetką nie ograniczała się do wizyt w klinice medycyny estetycznej. Pacjent powinien wdrożyć aktywność fizyczną oraz zbilansowaną dietę, a także pracować z własnym ciałem w domu poprzez np. szczotkowanie ciała na sucho, peelingi, masaż manualny, dostarczenie składników aktywnych zawartych w balsamach i olejkach.
mgr Anna Kukowska

Bibliografia:
-,,Biochemia” E.Bańkowski PWN
-,,Kosmetologia pielęgnacyjna i lekarska” M.Noszczyk PZWL
-,,Fizjoterapia w kosmetologii i medycynie estetycznej” W.Kasprzak, A.Mańkowska PZWL

Umów się na bezpłatną konsultację z doborem terapii na ciało i dołącz do programu „Ciało, że WOW!”

 

Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni?

Umów się na wizytę do specjalisty Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?