Endermologia – pogromca cellulitu

Cellulit (potocznie skórka pomarańczowa) a w terminologii medycznej lipodystrofia, jest nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej, objawiającym się nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry ud, pośladków, bioder, kolan i ramion. Problem skórki pomarańczowej dotyka około 85% kobiet powyżej 20. roku życia.

Rodzaje cellulitu

Twardy (wodny) — spotykany u kobiet, których waga w ostatnim czasie nie uległa zmianie.

Miękki (tłuszczowy) — spotykany u kobiet nieaktywnych, które straciły na wadze.

Wymagające wysiłku ćwiczenia fizyczne, domowe masaże oraz balsamy dla ciała, najczęściej przynoszą mierne efekty, ponieważ nie rozbiją nagromadzonych komórek tłuszczowych. Skutecznym zabiegiem jest endermologia, czyli lipomasaż, który łączy w sobie działanie dwóch rolek i systemu ssącego — dzięki temu skóra zostaje napięta a cellulit zredukowany w sposób nieinwazyjny.

Endermologia

Endermologia jest mechanicznym masażem podciśnieniowym oddziałującym na tkankę łączną w tym tkankę tłuszczową skóry. Pod wpływem dużego nacisku dochodzi do pobudzenia metabolicznego.

Urządzenie, którym wykonywany jest zabieg, wyposażone jest w rolkę, która ugniata wybrany obszar skóry a tłuszcz ulega rozbiciu. Dzięki temu utlenienie komórek ulega poprawie, wspomagany jest drenaż tkanek a toksyny i białka, które zatrzymują płyn w przestrzeni komórkowej, są usuwane z organizmu.

Endermologia wspomaga naturalne procesy zachodzące w skórze — naczynia krwionośne rozszerzają się z krążenie ulega poprawie, zmniejsza się obrzęk, tkanki dostają więcej tlenu, organizm jest pobudzony do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny. Wspomagany jest drenaż limfatyczny tkanek, usprawniający krążenie limfy oraz płynów tkankowych, co zmniejsza obrzęki i zastój limfy. W efekcie uzyskujemy gładkie i wymodelowane ciało.

Oprócz funkcji antycellulitowych, endermologia ma również działanie wyszczuplające, modelujące oraz kształtujące, zmniejsza obrzęki, rozluźnia mięsnie, poprawia krążenie krwi i limfy, wzmacnia naczynia krwionośne oraz usuwa toksyny z organizmu.

Picie zbyt małej ilości płynów, może wpływać na efekt zatrzymującej się w organizmie wody — organizm broni się przed ich utratą i gromadzi je na zapas. Zabiegi lipomasażu są zalecane również dla osób borykających się z tym problemem.

Warto pamiętać o wdrążeniu zdrowszej diety oraz odpowiednim nawadnianiu organizmu, ponieważ dieta bogata w witaminy, minerały i kwasy tłuszczowe prowadzi do ogólnej poprawy zdrowia, samopoczucia oraz wyglądu.

Zainteresował Cię zabieg?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?