Epilacja laserowa w końcu dla każdego

Jasna karnacja oraz ciemne i mocne włosy to zestawienie spędzające sen z powiek każdej kobiety i niejednego mężczyzny. Oczywiście nie mówimy tutaj o włosach na głowie, ale o tych, o których ewolucja zwyczajnie zapomniała. Gładkie nie tylko nogi, ale i całe ciało, to symbol kobiecości. Z kolei owłosiony tors i plecy już dawno przestały być atrybutem męskości. To właśnie mężczyźni coraz częściej decydują się na trwałe usunięcie owłosienia z różnych partii ciała.

Epilacja to absolutny must have dzisiejszych czasów, a metody trwałego usuwania nadmiernego owłosienia zyskują wciąż na popularności. Nie dziwi zatem fakt, że epilacja laserowa to obecnie jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej.

Dotychczas stosowane metody epilacji laserowej nie były doskonałe. Ważną rolę odgrywa tu kontrast między kolorem skóry a włosa. Idealne zestawienie to jasna karnacja i ciemny kolor owłosienia. Dlaczego fototyp skóry oraz rodzaj i kolor owłosienia odgrywają tak znaczącą rolę?

Odpowiedzialna jest za to melanina, naturalny barwnik determinujący barwę włosów i skóry. Jest ona także chromoforem dla wiązki lasera. Im ciemniejszy włos, tym większa energia skupia się właśnie na nim, prowadząc do uszkodzenia jego cebulki i wypadnięcia. Włosy blond i rude zawierają małą ilość melaniny, a siwe wcale, dlatego nie absorbują energii potrzebnej do ich zniszczenia.

Także u osób z ciemną karnacją i mocną opalenizną zastosowanie tradycyjnych laserów IPL nie przyniesie pożądanych rezultatów, gdyż cała energia emitowana przez laser zamiast na włosie, skupia się na otaczającej go tkance skórnej, co może być przyczyną bólu, a także oparzeń.

Alma Harmony Pro-SHR – laser do zadań specjalnych

Sekret wyjątkowych możliwości lasera Alma Harmony Pro-SHR tkwi w rewolucyjnej technologii In Motion. Jej działanie nie skupia się na chromoforze w postaci melaniny zawartej w skórze, a zamiast tego wykazuje zdolność kumulacji energii i ciepła bezpośrednio w mieszkach włosowych.

Metoda In Motion polega na ciągłym ruchu głowicy nad obszarem zabiegowym powodując stopniowy wzrost temperatury w mieszkach włosowych, dając jednocześnie czas okolicznej skórze na oddanie skumulowanej energii. Dzięki temu, po uzyskaniu odpowiedniej temperatury, włos obumiera, a okoliczna tkanka skórna pozostaje nienaruszona. Metoda jest skuteczna oraz bezpieczna w walce z nadmiernym owłosieniem.

Więcej na temat epilacji laserowej Alma Harmony Pro-SHR na http://saywowclinic.pl/epilacja-laserowa/

Epilacja laserowa jest męska

Zabiegi depilacyjne od dawna nie są zarezerwowane wyłącznie dla kobiet. Panowie coraz bardziej dbają o swój wygląd, a gładkie męskie ciało nie jest już oznaką zniewieściałości. Usuwanie owłosienia z torsu, pleców, spod pach, a także z miejsc intymnych to dla wielu mężczyzn standardowy zabieg pielęgnacyjny.

Za męską depilacją, w większości przypadków, przemawiają względy higieniczne. Gładkie ciało daje bowiem uczucie czystości i świeżości, które trudno osiągnąć posiadając charakterystyczne dla mężczyzn bujne owłosienie. Ale panowie depilują się także po to, aby czuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Mężczyźni coraz częściej odwiedzają więc gabinety medycyny estetycznej, aby pożegnać się na zawsze z niechcianym owłosieniem.

Jak przygotować się do zabiegu epilacji laserowej Alma Harmony Pro-SHR?

Dzień przed zabiegiem należy ogolić maszynką do golenia partię ciała, która zostanie poddana epilacji. W dniu zabiegu nie należy używać balsamów, ani antyperspirantów na obszar zabiegowy, aby nie doprowadzić do podrażnienia skóry. Przed rozpoczęciem zabiegu specjalista musi określić kilka czynników tj. fototyp skóry, gęstość i grubość włosów oraz poziom melaniny zawartej w skórze i owłosieniu. Precyzyjne ustalenie powyższych parametrów pozwala dobrać odpowiednią wielkość głowicy oraz moc lasera.

Ile zabiegów należy wykonać, aby uzyskać efekt idealnie gładkiej skóry?

To ile włosów uda się zlikwidować podczas jednego zabiegu, zależy od tego ile z nich jest akurat w fazie wzrostu, bo tylko one podatne są na działanie lasera. Pozostałe pozostają w fazie przejściowej lub w fazie spoczynku i potrzebują zwykle 3-9 tygodni, aby przejść w fazę wzrostu. Dlatego podczas pierwszego zabiegu epilacji laserowej usuwanych jest około 30% włosów.

Zwykle konieczne jest wykonanie 4-6 zabiegów w odpowiednich dla danej partii ciała odstępach. W przypadku twarzy, ramion i bikini zabieg wykonuje się w odstępie 4-6 tygodni, z kolei plecy i nogi co 8-10 tygodni.

Epilacja laserowa a depilacja laserowa

Epilacja laserowa to nie to samo co depilacja laserowa, a jedna literka robi wielką różnicę. Epilacja określa bowiem zabiegi trwale usuwające owłosienie, wykonywane w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

Z kolei mówiąc o depilacji należy mieć na myśli zabiegi usuwania owłosienia, które można wykonać samemu w zaciszu domowym, są to m.in. golenie, depilacja woskiem, kremy do depilacji. Efekty tych zabiegów są jednak krótkotrwałe. Także fotodepilacja, czyli depilacja przy pomocy lasera, nie daje długotrwałych efektów, a włosy po jakimś czasie odrastają na nowo.

Zainteresował Cię zabieg?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?