Gummy smile – gdy uśmiech odsłania zbyt wiele

Nicole Kidman, Gwen Stefani, Miley Cyrus, Andie MacDowell, Vanessa Lengies, Estella Warren – co łączy te kobiety? Każda z nich odniosła sukces w Hollywood, każda jest piękna i sławna. Ale to nie wszystko! Gwiazdy te łączy też… uśmiech, a dokładnie GUMMY SMILE. Ładny vs. brzydki – kwestia gustu. Kiedy jednak problem dotyczy nas samych, a naturalny uśmiech staje się przyczyną skrępowania i dyskomfortu, warto poszukać rozwiązania problemu. To daje nam nowoczesna stomatologia i medycyna estetyczna.

uśmiech dziąsłowy botoks kwas hialuronowy cena katowice

Piękny uśmiech, czyli jaki?

Jedni uważają, że wystarczy, aby był szczery i naturalny. Dla innych gwarancją pięknego uśmiechu i pewności siebie są równe i lśniąco białe zęby. W rzeczywistości jednak chodzi o harmonię. W stomatologii mówi się nawet o tzw. harmonii uśmiechu. Ta zachowana jest wówczas, gdy układ i wygląd zębów oraz przebieg linii dziąseł i ust, współgrają ze sobą. Tak więc atrakcyjnego uśmiechu nie tworzą jedynie perfekcyjnie białe zęby. Równie ważna jest linia dziąseł, a z nią bywa różnie…

Idealne proporcje

Atrakcyjność uśmiechu zależy od proporcji między trzema jego elementami tj. zębów, dziąseł i warg. Idealne proporcje zachowane są wówczas, gdy górna warga zapewnia optymalną ekspozycję zębów i dziąseł. Optymalną, czyli jaką? Taką, która podczas uśmiechu uwidacznia 100 proc. koron zębów subtelnie otoczonych cienkim paskiem dziąseł. A co jeśli dziąsła odsłonięte są ponad „przepisową” miarę? Przy szerokim uśmiechu górna warga powinna symetrycznie odsłaniać maksymalnie 3 mm dziąseł. Gdy ekspozycja ta jest większa, wówczas mamy do czynienia z tzw. gummy smile, czyli uśmiechem dziąsłowym.

Kiedy uśmiech odsłania za dużo…

…może być źródłem kompleksów i niskiej samooceny. Nadmierna ekspozycja dziąseł zaburza proporcje między strefą białą i czerwoną ust. W rezultacie odnosimy wrażenie, że zęby są za krótkie w stosunku do dziąseł, a dziąsła nadmiernie grube i wypukłe. Osobom z gummy smile niejednokrotnie brakuje pewności siebie. Czują się zawstydzone i zażenowane. Często zasłaniają twarz podczas śmiechu albo nie śmieją się wcale w obawie przed odsłonięciem nieestetycznej, szerokiej linii dziąsła. Nie ma się czemu dziwić. W świecie, w którym funkcjonuje kult doskonałości, trudno o nieskrępowany, szczery uśmiech, kiedy jest on daleki od ideału.

Co za dużo, to niezdrowo…

…i to dosłownie, gdyż względy estetyczne to nie jedyny mankament uśmiechu dziąsłowego. Zaawansowana forma gummy smile może bowiem utrudniać higienę jamy ustnej. Wówczas resztki jedzenia oraz drobnoustroje gromadzące się pod dziąsłami, stają się źródłem ich zaczerwienienia, krwawienia czy stanu zapalnego.

Skąd bierze się gummy smile?

Jesteś „szczęśliwą” posiadaczką gummy smile? To nie wygrana na loterii! Ma go nawet 12-15 procent społeczeństwa! Co więcej, dziąsłowy uśmiech częściej spotykany jest u kobiet niż u mężczyzn. Możesz go mieć z kilku powodów. Wśród nich wymienia się:

/ wady ortodontyczne
/ mikrodoncję, czyli zbyt małe zęby
/ opóźnione wyrzynanie się zębów
/ uwarunkowania genetyczne
/ zbyt wąską górną wargę
/ nadreaktywne mięśnie mimiczne górnej wargi

Uśmiech dziąsłowy i co dalej?

Bye, bye gummy smile! Uśmiech dziąsłowy to nie wyrok na całe życie. Możesz się go pozbyć! Jak? Współczesna stomatologia i medycyna estetyczna oferują wiele skutecznych metod korygowania uśmiechu dziąsłowego. W zależności od przyczyny stosuje się leczenie ortodontyczne, zabiegi chirurgiczne a także zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Właśnie na tych ostatnich chcemy się skupić. Dlaczego? Bo są małoinwazyjne, skuteczne i bezpieczne. Bo chcemy zobaczyć szczery, niczym nieskrępowany uśmiech na Twojej twarzy. Bo lekarze Say WOW! Clinic są ekspertami w tym zakresie.

Gummy smile BOTOKS

W 10 minut rozprawia się z kurzymi łapki, lwią zmarszczką, zmarszczkami poprzecznymi czoła… a także uśmiechem dziąsłowym. Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, to najsilniejsza neurotoksyna. Zatrzymuje ona uwalnianie z zakończeń nerwowych acetylocholiny – substancji odpowiedzialnej za przekazywanie do mięśnia informacji o skurczu. W rezultacie dochodzi do relaksacji mięśni oraz zablokowania możliwości ich kurczenia.

Metodę tę poleca się szczególnie osobom, u których przyczyną uśmiechu dziąsłowego jest nadreaktywny mięsień podtrzymujący górną wargę. Toksyna botulinowa wstrzyknięta w okolicę płatów nosowo-wargowych blokuje nadmierne unoszenie wargi podczas uśmiechu. Efekt – uśmiech bez widocznych dziąseł.

Korekcja gummy smile botoksem stanowi doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów stomatologicznych i chirurgicznych. Wstrzyknięcie toksyny botulinowej to bezbolesna, szybka i bezpieczna procedura. Nie wymaga specjalnego przygotowania ani późniejszej rekonwalescencji. Rezultat widoczny jest już po kilku dniach i utrzymuje się przez 3-6 miesięcy. Po tym czasie zabieg można powtórzyć.

Gummy smile HA

Kwas hialuronowy nadaje ustom objętości, podkreśla ich kontur oraz intensywnie nawilża. Kwasem hialuronowym można także skorygować gummy smile. Jak? Powiększając górną wagę tak, aby zasłaniała ona dziąsło. W tym celu wykorzystuje się usieciowany kwas hialuronowy, którego struktura chemiczna zapewnia trwały efekt wypełnienia. Dostępne na rynku preparaty umożliwiają zarówno wyraźną korektę ust, jak i delikatne uwydatnienie i nadaniem im odpowiedniego kształtu.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym to popularny zabieg medycyny estetycznej. Jest małoinwazyjny, nie wymaga specjalnego przygotowania ani długiej rekonwalescencji. Swój wymarzony uśmiech możesz uzyskać już po jednym zabiegu. I to w kilka minut! Efektem będziesz cieszyć się przez około 6-9 miesięcy, w zależności od rodzaju preparatu i indywidualnych predyspozycji związanych z wchłanianiem się kwasu. Po tym czasie zabieg możesz powtórzyć.

Leonardo da Vinci powiedział: „Najbardziej do twarzy Ci z uśmiechem”. Czy miał rację? Z pewnością tak! Naturalny, szczery uśmiech poprawia samopoczucie, wzmacnia pewność siebie, buduje pozytywny wizerunek… Jesteś niezadowolona ze swojego uśmiechu? Gummy smile nie pozwala Ci się swobodnie uśmiechać? Pozbądź się go i śmiej się na zdrowie!

Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?