Mezoterapia mikroigłowa – pogromca blizn i przebarwień

Młody i zdrowy wygląd skóry bez użycia skalpela? Brzmi świetnie, ale czy jest osiągalne? Jak najbardziej! Medycyna estetyczna korzysta dziś z najnowocześniejszych technologii, dzięki którym osoby marzące o promiennym i świeżym wyglądzie, nie muszą już poddawać się skomplikowanym operacjom. Przykładów takich technologii nie trzeba szukać daleko. Dermapen, czyli urządzenie do frakcyjnego nakłuwania skóry, zapewnia intensywną stymulację fibroblastów i sprawia, że już po jednym zabiegu skóra staje się bardziej jędrna i napięta. Na czym polega innowacyjność tej metody? Jakich efektów możemy się spodziewać? Sprawdźmy!

Dermapen – co to za urządzenie?

Dermapen, zwany także mezoterapią mikroigłową, to urządzenie służące do kontrolowanego uszkodzenia skóry, indukcji stanu zapalnego. Wykorzystuje w tym celu system pulsujących igieł, wykonanych z molibdenu, w kartridżu. Mikronakłuwanie ułatwia dostarczenie substancji czynnych zawartych w ampułce do naskórka i skóry właściwej oraz pobudza fibroblasty do proliferacji oraz wytwarzania kolagenu i elastyny. Wytworzone mikrourazy skóry stymulują skórę do odnowy, regeneracji, powodują jej zagęszczenie, zwężenie porów, ujednolicają koloryt skóry – redukują przebarwienia oraz zmniejszają blizny i rozstępy.

Co dzieje się ze skórą poddaną zabiegowi?

Metoda mikronakłuwania frakcyjnego ma zastosowanie w przypadku blizn potrądzikowych, pooperacyjnych oraz pooparzeniowych. Stymulując procesy regeneracyjne, powodujemy, że organizm wytwarza kolagen, zaczynając od struktury pierwotnej – preprokolagenu. Istotnym aspektem w syntezie tego białka na etapie hydroksylacji proliny i lizyny jest witamina C, która zapewnia odpowiednią trwałość włókien kolagenowych, naczyń krwionośnych oraz odpowiada za prawidłowe gojenie ran, zatem warto zadbać o odpowiedni jej poziom w organizmie w trakcie korzystania z sesji zabiegowych. Celem terapii jest zwiększenie plastyczności blizny, nadbudowa kolagenu w przypadku zmian zanikowych ,,ice pick” oraz poprawa walorów wizualnych – zmniejszenie widoczności blizny. Podobny mechanizm działania występuje w przypadku eliminacji rozstępów, które są rodzajem blizny.

 

Dermapen ze względu na zdolność do regulacji procesu melanogenezy oraz mechaniczne rozbijanie skupisk melaniny w skórze i melanosomach jest stosowany w terapii hiperpigmentacji, szczególnie w przypadku przebarwień posłonecznych. Najlepsze efekty w tym przypadku daje zastosowanie terapii łączonej: mezoterapii mikroigowej z kwasem trójchlorooctowym. Mezoterapia mikroigłowa w przeciwieństwie do laserowej terapii przebarwień nie powoduje przegrzania skóry w trakcie zabiegu. Kluczowym aspektem w terapii przebarwień jest współpraca pacjenta w zakresie fotoprotekcji SPF 50 przez cały rok oraz stosowania w pielęgnacji domowej substancji rozjaśniających – hamujących tyrozynazę takich jak kwas kojowy, traneksamowy, arbutyna.

Dermapen – ile trwa zabieg i czy jest bolesny?

Zabieg z zastosowaniem Dermapen przeprowadzony przez wykwalifikowanego specjalistę jest całkowicie bezpieczny oraz kontrolowany, trwa około 30 minut, ze względu na komfort pacjenta można nałożyć krem znieczulający przed zabiegiem. W zależności od problemu na skórze po naniesieniu odpowiedniego preparatu, wykonuje się mikronakłuwanie w zakresie 0,2-3,0 mm. Obszar zabiegowy jest równomiernie zaczerwieniony, z możliwością punktowego krwawienia, pacjent wyczuwa ściągnięcie oraz ocieplenie skóry.

 

A co po zabiegu?

Okres rekonwalescencji pozabiegowej trwa do 7dni i przebiega z drobnopłatkowym wyłuszczeniem naskórka. Należy po zabiegu smarować miejsce poddane terapii specjalistycznym kremem pozabiegowym, nawadniać organizm pijąc 1,5-2 l wody dziennie, zachować odpowiednią higienę osobistą. Ilość zabiegów w serii jest uzależniona od rodzaju skóry oraz jej potrzeb, rekomendowane jest 4-6 zabiegów w odstępach 3-6 tygodniowych.

Reasumując, medycyna estetyczna dostarcza narzędzi, dzięki którym możemy dziś skutecznie przeciwdziałać upływowi czasu. Ab zachować młody i zdrowy wygląd na dłużej, nie musimy już poddawać się skomplikowanym operacjom chirurgicznym. Z powodzeniem zastępują je najnowocześniejsze technologie, takie jak Dermapen. Za pomocą systemu frakcyjnego mikronakłuwania pozbędziemy się zmarszczek i przebarwień, zredukujemy nieestetyczne blizny oraz rozstępy. Mikrouszkodzenia, do których dochodzi w trakcie zabiegu inicjują procesy naprawcze – tkanka w naturalny sposób zaczyna się regenerować i odbudowywać. Efekt napięcia i wygładzenia skóry widoczny jest już po jednym zabiegu, jednak dla uzyskania pełnego efektu rekomenduje się wykonanie serii 4-6 zabiegów.

mgr Anna Kukowska

Bibliografia:

  • ,, Fizjologia skóry” B. Pytus, E.Chlebus, P. Pugliese: MedPharm
  • https://www.dermapenworld.com/dermapen-professional/dermapens
  • ,,Kosmetologia estetyczna” E. Gaweł, K. Urtnowska-Joppek 5/2019/vol.8
  • ,,Podstawy medycyny estetycznej” A. Przylipiak, UM w Białymstoku

Ciesz się zdrową i piękną skórą dzięki mezoterapii igłowej!

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?