Pewna metoda na odzyskanie włosów – przeszczep FUE ARTAS!

Skuteczność, naturalny efekt bez blizn i bólu – to niewątpliwe główne atuty nowoczesnej zrobotyzowanej metody przeszczepu włosów. Podczas zabiegu niezastąpioną rolę odgrywa robot ARTAS iX. To jedyne tego typu urządzenie w Polsce. Jakie są możliwości robota? Jaka jest skuteczność zabiegu z jego wykorzystaniem i dla kogo jest on dedykowany?

przeszczep włosów artas katowice warszawa cena

Przeszczep włosów FUE – ARTAS to przełom, a zarazem najnowocześniejsza na świecie metoda transplantacji włosów. Mogą się jej poddać zarówno mężczyźni, jak i kobiety z różnymi typami łysienia. Dotyczy to również osób po przeszczepach skóry głowy, z bliznami pooperacyjnymi, czy po radioterapii.

ARTAS nie ma konkurencji w przeszczepianiu włosów – dlaczego?

Działanie robota opiera się na algorytmie sztucznej inteligencji. Umożliwia on przeprowadzenie przeszczepu włosów z niebywałą dokładnością i szybkością. ARTAS iX to jedyne urządzenie na świecie, które jednocześnie identyfikuje i pobiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych, przygotowuje miejsca biorcze oraz wszczepia włosy.

ARTAS może pobrać ponad tysiąc mieszków na godzinę i przygotować w ciągu godziny ponad dwa tysiące miejsc do przeszczepu. System automatycznie identyfikuje i wybiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych do przeszczepu. Jednocześnie chroni je przed naruszeniem ich naturalnej struktury. To jedyna obecnie metoda, która nie uszkadza mieszków włosowych przy pobraniu.

W przeciwieństwie do metod klasycznych, takich jak np. metoda STRIP, nie pozostawia on żadnych widocznych blizn na skórze głowy. Dzięki temu pacjenci mogą nosić bardzo krótkie fryzury bez obaw o nieestetyczny wygląd. Dodatkowo jest to zabieg małoinwazyjny, dzięki czemu znacznie wzrasta jego bezpieczeństwo.

Kolejną i jedną z największych zalet tego urządzenia jest fakt, iż w przeciwieństwie do ludzkiej ręki, robot nie męczy się. mówi dr Gregory Turowski, Chirurg plastyk i właściciel klinik przeszczepiających włosy w Chicago, Katowicach i Warszawie.

Na czym dokładnie polega praca robota ARTAS?

Robot ARTAS wyposażony jest w nowoczesny system komputerowy, oparty na algorytmie sztucznej inteligencji – ARTAS Artificial Intelligence. Skanuje on skórę głowy milimetr po milimetrze i selekcjonuje najlepsze zespoły mieszków włosowych do przeszczepu i przygotowuje je do pobrania. Następnie nakłuwa obszar biorczy, pozostawiając w nim setki mikroskopijnych nakłuć, w które wszczepione zostaną mieszki włosowe. Podczas zabiegu ocenia on parametry mieszków włosowych i chroni je przed uszkodzeniem. Ostateczna akceptacja parametrów i przebiegu zabiegu pozostaje w gestii lekarza przeprowadzającego zabieg. FUE-ARTAS to obecnie jedyna metoda, w której ryzyko uszkodzenia mieszków włosowych praktycznie nie istnieje.

Najnowszy model robota już w Polsce – czym się różni od poprzednika?

Inżynierowie Restoration Robotics, twórcy robota postawili w jego nowszym modelu na jeszcze większy komfort pacjenta podczas zabiegu. Nowy ARTAS iX jest szybszy i pracuje zdecydowanie ciszej, niż jego poprzednie wersje. Zmodyfikowany został również fotel, co zwiększa wygodę Pacjenta podczas zabiegu. Najnowszy ARTAS iX nie tylko identyfikuje i pobiera najlepszej jakości zespoły mieszków włosowych i przygotowuje miejsca biorcze, ale także wszczepia włosy.

Za sukcesem przeszczepu stoi doświadczony zespół

Pamiętajmy o tym, że najistotniejszą rolę w walce o sukces zabiegu odgrywa doświadczenie lekarzy i techników przeprowadzających zabieg. Nawet tak doskonałe urządzenie, jak ARTAS musi być obsługiwane przez świetnych fachowców.

Bardzo dużą wagę przywiązujemy do podnoszenia kwalifikacji personelu medycznego. Dzięki temu zespoły klinik DR Turowskiego we wszystkich lokalizacjach reprezentują te same standardy jakościowe i osiągają świetne rezultaty. W trakcie trwającej już ponad 7 praktyki zespół dr Tu­rowskiego zoperował już ponad kilka tysięcy pacjentów i przeszczepił w sumie ponad milion graftów. – dodaje Lekarz.
To właśnie doświadczony personel medyczny stanowi prawdziwy fundament i kluczowy czynnik sukcesu jakim jest efekt przeszczepu.

Zalety przeszczepu FUE ARTAS:

  • Brak szwów, blizn liniowych i zmian czucia z tyłu głowy
  • Identyfikacja i selekcja najlepszej jakości mieszków włosowych
  • Brak ryzyka uszkodzeń mieszków włosowych i lepszy wzrost włosa
  • Odwzorowanie naturalnej linii włosów i równomierne ich rozmieszczenie
  • Niezmienna jakość pracy robota i precyzja w ekstrakcji włosów
  • Wyeliminowanie czynnika ludzkiego zmęczenia
  • Skrócenie czasu trwania zabiegu i większy komfort pacjenta
  • Naturalny efekt i szybki powrót do codziennych czynności

O TO PYTAJĄ PACJENCI:

Jacy pacjenci kwalifikują się do leczenia?

Z zabiegu mogą skorzystać mężczyźni oraz kobiety z problemem łysienia androgenowego, osoby z łysieniem pourazowym, na skutek wypadków, poparzeń, stanów zapalnych, po przeszczepach skóry głowy, pacjenci onkologiczni po radioterapii, a nawet nastolatkowie z bliznami np. po operacjach neurochirurgicznych. Zabieg nie tylko likwiduje łysinę, ale także sprawdzi się u osób, które chcą zagęścić przerzedzone włosy np. u mężczyzn z lekkimi zakolami oraz u kobiet po menopauzie

Czy po zabiegu przeszczepu włosów robotem ARTAS będą widoczne blizny?

NIE. Robot ARTAS pobiera pojedyncze mieszki włosowe do przeszczepu za pomocą mikro nakłuć, po których nie pozostają nieestetyczne, liniowe blizny.

Jak długo trwa zabieg?

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od liczby przeszczepianych jednostek mieszkowych i może trwać od kilku do kilkunastu godzin. Przy większej liczbie przeszczepianych graftów, zabieg może być rozłożony na dwa dni. Przeszczepy za pomocą robota Artas trwają zdecydowanie krócej niż w tradycyjnej metodzie manualnej. Jednocześnie zachowana jest perfekcja i ta sama jakość pracy, bowiem ramie robota się nie męczy. Robot może pobrać ponad 1000 mieszków włosowych na godzinę. Co więcej, przygotowuje nawet do 2000 miejsc do wszczepów na godzinę, co jest praktycznie niemożliwe przy przeszczepach manualnych.

Czy przeszczep włosów jest bolesny?

NIE. Zabieg metodą FUE-Artas jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Pacjent czuje się komfortowo i może w tym czasie obejrzeć film, słuchać muzyki czy nawet… uciąć sobie drzemkę.

Skąd pobierane są włosy do przeszczepu?

Mieszki włosowe pobierane są z obszaru dawczego, którym zazwyczaj jest tylna część głowy.

Po jakim czasie przeszczepione włosy zaczną odrastać?

Zabieg przeszczepu włosów, jak każdy zabieg chirurgii plastycznej, wymaga cierpliwości, ponieważ włosy odrastają swoim naturalnym tempem. Ostateczny, pełny efekt przeszczepu pojawia się zazwyczaj po około 9-12 miesiącach. Efekt jest trwały, a włosy wyglądają naturalnie, są odporne na wypadanie i można je poddawać stylizacji.

Od czego zależy cena przeszczepu włosów?

Koszt zabiegu jest uzależniony od liczby przeszczepianych mieszków włosowych (tzw. graftów). Wstępna wycena zabiegu jest możliwa po uprzednim nadesłaniu na e-maila: info@drturowski.pl zdjęć głowy (zdjęcia boku, góry i przodu całej głowy) przedstawiające problematyczne miejsca. Na ich podstawie lekarz decyduje o liczbie przeszczepionych mieszków włosowych, a tym samym wstępnie wycenia zabieg.

Czy przeszczepione włosy będą wyglądały naturalnie?

TAK. Robot przygotowując miejsce dawcze wykonuje serię mikronakłuć pod różnymi kątami, w które zespół techników przenosi mieszki włosowe. Dzięki takiej technice przeszczepione włosy odrastając zachowują naturalne właściwości, układają się zgodnie z noszoną fryzurą.

Czy przeszczepione włosy wypadną?

Ogólnie rzecz biorąc, wiadomo że przeszczep włosów jest permanentny. Mieszki włosowe są pobierane z tzw. „bezpiecznej strefy”, która obejmuje tył i boki głowy. To obszar w którym cebulki są niewrażliwe na działanie testosteronu i nie są genetycznie zaprogramowane, aby wypaść. Natomiast wiele zależy od kompetencji i kwalifikacji personelu, który dokonuje przeszczepów. To poważny zabieg medyczny” – tłumaczy dr Grzegorz Turowski.

Czy przeszczep jest możliwy u osób, które straciły włosy w wyniku np. poparzenia?

TAK. Robota Artas można wykorzystać również w przeszczepach włosów u osób będących ofiarami wypadków i poparzeń, a także pacjentom po przeszczepach skóry głowy, z bliznami oraz po przebytym leczeniu onkologicznym.

Jak przebiega zabieg?

Transplantacja włosów jest procedurą wykonywaną w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Metoda FUE pozwala od razu pobierać pojedyncze mikroprzeszczepy z okolicy dawczej. Sterowane przez lekarza ramię robota pobiera najlepszej jakości mieszki włosowe, a następnie przygotowuje miejsca do wszczepień wykonując serię nakłuć. Zespół techników selekcjonuje pobrane mieszki włosowe i wszczepia je w przygotowane przez robota miejsca Pacjent po zabiegu wychodzi do domu bez żadnego opatrunku.

Jak wygląda rekonwalescencja po przeszczepie włosów?

Czas rekonwalescencji po przeszczepie z użyciem Robota Artas jest bardzo krótki. Pacjenci mogą wrócić do codziennych czynności już następnego dnia. Po 3-4 dniach można się kąpać i myć włosy, a po tygodniu wrócić do uprawiania sportu.

O Klinice dr Turowski Hair Restoration Clinic

DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic jest jednym z najbardziej doświadczonych ośrodków robotycznych przeszczepów włosów na świecie. Jako jedyna klinika w Polsce dysponuje dwoma robotami ARTAS, w tym najnowszą technologią iX, najbardziej innowacyjną metodą transplantacji włosów.

Dyrektorem medycznym kliniki jest ceniony na arenie międzynarodowej chirurg plastyczny – dr Gregory Turowski. Jako jeden z pierwszych na świecie zastosował on robota ARTAS podczas przeszczepu włosów w klinice w Chicago. Obecnie jego kliniki są wiodącymi ośrodkami transplantacji włosów na świecie i zaufanym partnerem firmy Restoration Robotics, która stworzyła i rozwija robota ARTAS.

Spektakularne efekty i rosnąca popularność zabiegów robotem ARTAS w USA umożliwiły dr Turowskiemu wprowadzenie tej technologii transplantacji włosów do Polski. Zespół pod jego kierownictwem przeprowadził pierwszą w Polsce i Europie Środkowo–Wschodniej operację przeszczepu włosów metodą FUE – ARTAS. Dzięki temu również polscy pacjenci mają dostęp do najnowocześniejszych technologii i najlepszych specjalistów transplantacji włosów. W chwili obecnej w Polsce osoby planujące przeszczep włosów mogą skorzystać z usług dwóch placówek sygnowanych logo DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic w Katowicach i Warszawie.

Twoje włosy nadmiernie wypadają?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą DR TUROWSKI Hair Restoration Clinic.

Zadzwoń: 608 779 912
Napisz: info@drturowski.pli

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?