Pot – Stop

Nadmierna potliwość jest bardzo uciążliwą i frustrującą dolegliwością, nawet wtedy kiedy jej nasilenie jest niewielkie. Dotyka osoby w różnym wieku i jest problemem nie tylko estetycznym, ale i społecznym oraz zawodowym. Mimo że nadmierna potliwość jest powszechną dolegliwością, niewiele osób decyduje się na wizytę u lekarza, ponieważ jej leczenie nie jest rozpowszechnione.

Pocenie się jest naturalnym procesem, dzięki któremu nasz organizm reguluje temperaturę i usuwa produkty metabolizmu. Jednak nadpotliwość pach, dłoni czy pleców, towarzysząca szczególnie w ciepłych miesiącach, jest związana z przykrymi plamami oraz dyskomfortem.

Posiadamy do 4 milionów gruczołów potowych na całym ciele. Silny stres, aktywność fizyczna, wysoka temperatura, a nawet zmiany hormonalne sprawiają, że wyzwala się mechanizm pocenia. Działa on jak naturalna klimatyzacja, reagując, kiedy grozi nam przegrzanie. Niestety u wielu osób gruczoły potowe są nadreaktywne tzn. wyzwalają znacznie większe ilości potu, niż wymaga tego sytuacja.

Osoby z zaburzoną pracą gruczołów potowych pocą się nawet 4-5 razy intensywniej. Jest to tzw. nadpotliwość pierwotna, która może mieć również postać wtórną (wtedy towarzyszy innym schorzeniom np. o podłożu endokrynologicznym).

Medycyna nie jest jednak bezradna – kiedy drogeryjne i apteczne preparaty nie działają, istnieją skuteczniejsze metody walki z nadpotliwością.

miraDry

Przełomową metodą jest zabieg miraDry, który daje trwały efekt dzięki zablokowaniu gruczołów potowych. Polega on na ukierunkowaniu tzw. mikrofali, czyli strumienia energii elektromagnetycznej na tkanki miękkie zlokalizowane pod pachą. Pod jej wpływem gruczoły potowe są przygrzewane, a następnie wyłączane na stałe. Skutkiem tego jest całkowite przyblokowanie pracy gruczołów.

Mimo upływu czasu gruczoły nie regenerują się. Ilość wydzielanego potu jest zredukowana o 85-95%. Zabieg jest bezpieczny dla zdrowia i nie wymaga szczególnego przygotowania przed. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym a czas trwania wynosi około godziny.

Zainteresował Cię zabieg?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?