Na przekór grawitacji – jak poprawić owal twarzy?

Harmonijne rysy twarzy, uwypuklone policzki, regularna linia żuchwy, pięknie osadzone łuki brwiowe, wyraźnie zarysowane usta oraz jędrna i promienna skóra… Myślisz sobie – kiedy to było?!

Spoglądasz w lustro i trudno Ci dostrzec w nim dawną siebie? Łagodne niegdyś rysy twarzy zniknęły, a w ich miejsce pojawiły się zmarszczki i bruzdy, nadające jej surowy wygląd.

„Kurze łapki”, „doliny łez”, „zmarszczki marionetki” czy „usta palacza” pojawiają się na Twojej twarzy. Skóra straciła dawną jędrność i elastyczność. Policzki jakby „spłynęły” w dół, a linia żuchwy staje się coraz mniej wyraźna. Także usta nie prezentują się jak kiedyś – kąciki opadły, a czerwień wargowa straciła wyrazistość.

To znak, że Twoja twarz poddała się procesom starzenia. Wcale nie musi tak być!

Gdy przybywa lat, a ubywa tkanki tłuszczowej i kwasu hialuronowego…

Starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym. Pierwsze oznaki, w postaci płytkich zmarszczek, zaczynają być widoczne już w okolicach 25. roku życia. Wówczas zmniejsza się poziom kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie wody w skórze, a więc także za jej jędrność, elastyczność i gładkość. Pierwszym sygnałem, że zaczyna go brakować jest pojawienie się zmarszczek pod oczami, a następnie na czole, wokół oczu oraz nad górną wargą.

Wraz z upływem lat coraz bardziej zauważalne stają się także utrata gęstości, jędrności i objętości tkanek w obrębie twarzy. W najgłębszych warstwach skóry spada bowiem wielkość i liczba komórek magazynujących lipidy w warstwie tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa jest coraz cieńsza, w efekcie czego, skóra traci podporę. Staje się też bardziej podatna na działanie grawitacji, która „ściąga” ją w dół.

Zanik tkanki tłuszczowej, deficyt kwasu hialuronowego, zmiany w obrębię kości twarzoczaszki oraz siła grawitacji powodują, że z czasem zmienia się owal twarzy i jej proporcje.

Jak pokonać grawitację?

Krem przeciwzmarszczkowy to zdecydowanie za mało! Kiedy owal twarzy zaciera się i zmieniają się jej proporcje trzeba działać zdecydowanie. Jeśli więc do tej pory nie korzystałaś z profesjonalnych zabiegów, to najwyższy czas, aby o tym pomyśleć!

Medycyna estetyczna ofertuje wiele zabiegów, dzięki którym jesteśmy w stanie powstrzymać procesy starzenia i przywrócić utracone rysy twarzy… i to bez skalpela!
Wolumetryczny lifting polega na przywracaniu utraconej objętości i poprawianiu konturów twarzy tak, aby zostały odzyskane jej właściwe proporcje. Oto kilka propozycji dla Ciebie:

Kwas hialuronowy

Wypełniaczem najczęściej wykorzystywanym do wolumetrii twarzy jest kwas hialuronowy. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Jest składnikiem naturalnie występującym w naszym organizmie. Ryzyko, że zostanie odrzucony lub wywoła reakcję alergiczną jest zatem niewielkie. Ponadto już niewielka ilość preparatu wprowadzona pod skórę pozwala osiągnąć oczekiwane efekty w postaci podniesienia owalu twarzy, zwiększenia objętości i poprawy gęstości skóry.

To jednak nie wszystko. Kwas hialuronowy posiada jeszcze co najmniej dwie zalety: dba o właściwe nawilżenie skóry i pobudza fibroblasty do produkcji nowego kolagenu, przywracając skórze jędrność i elastyczność.

Kwas hialuronowy tworzy nowy „stelaż” dla skóry i niczym implant przywraca utraconą objętość twarzy. Do zabiegów wolumetrycznych wykorzystywane są produkty charakteryzujące się większą gęstością i dużą elastycznością, umożliwiającą swobodne modelowanie twarzy. Efekt widoczny jest bezpośrednio po zabiegu!

Lipotransfer

Wyobraź sobie, że pozbywasz się niechcianej tkanki tłuszczowej z okolic np. brzucha i jednocześnie wypełniasz ubytki w obrębie twarzy. To jest możliwe!

Lipotransfer, czyli przeszczep własnego tłuszczu to naturalna, bezpieczna i skuteczna metoda modelowania ciała i twarzy, wypełniania ubytków tkanki podskórnej i redukcji oznak starzenia.

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej z miejsca, w którym występuje jej nadmiar (brzuch, boczki, uda). Następnie, odpowiednio przygotowany materiał zawierający komórki tłuszczowe i komórki macierzyste, jest implantowany w miejsce, które chcemy skorygować.

Efektem lipotransferu jest trwałe wypełnienie ubytków oraz zmarszczek i bruzd. Skóra staje się bardziej elastyczna i wygładzona. Ostateczny efekt odmłodzenia pojawia się stopniowo w ciągu trzech miesięcy.

Nici liftingujące

Podnoszą i korygują owal twarzy oraz regenerują i wzmacniają skórę. Jaki jest mechanizm działania nici liftingujących? Z jednej strony działają mechanicznie, tworząc „rusztowanie” dla opadających tkanek. Wprowadzone pod skórę unoszą ją i napinają. W rezultacie rysy twarzy zostają wygładzone, a owal przywrócony. Z drugiej strony stymulacją komórki do pro-dukcji nowego kolagenu, przywracając skórze sprężystość i elastyczność.

Efekty liftingu widoczne są niemal od razu. „Chomiki“ zmniejszają się, bruzdy nosowo-wargowe stają się płytsze, a policzki zostają uniesione. Nici poprawiają także kondycję skóry, zagęszczają ją i wzmacniają. Mimo, że nici zostają wchłonięte przez organizm w ciągu kilku miesięcy, efektem ich działania będziesz cieszyć się nawet do 2 lat!

W przeciwieństwie do tradycyjnego liftingu, zabieg nie wymaga użycia skalpela, ani długiej rekonwalescencji.

Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to rewolucja w regeneracji skóry. Całościowa poprawa jakości skóry następuje dzięki wiązce lasera, która wykonuje w skórze tysiące mikrouszkodzeń. Takie mikroskopijne uszkodzenia są potrzebne, aby w ich miejsce organizm wytwarzał nową, zdrową tkankę. Już podczas jednej sesji dochodzi do długotrwałej stymulacji fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

Laser emituje także strumień dwutlenku węgla, który wpływa na poprawę ukrwienia tkanek, a co za tym idzie odżywienia ich.

Efekt – poprawa napięcia zwiotczałej skóry i uniesienie opadających tkanek.

Zainteresował Cię któryś z zabiegów? Chciałabyś wybrać najlepszy dla siebie?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?