SPOSOBY NA USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Przebarwienia, plamy słoneczne, nierówny koloryt skóry – to nie musi być Twoje zmartwienie! Zapraszamy do SayWOW, gdzie proponujemy bogaty pakiet zabiegów, które wyrównują koloryt skóry, jednocześnie aktywnie ją pielęgnując.

usuwanie przebarwień

Przebarwienia skóry powstają najczęściej na sutek działania promieni ultrafioletowych na melanocyty, czyli komórki skóry produkujące ciemny barwnik – melaninę. Nierówności w kolorycie mogą też być wynikiem zaburzeń lub zmian hormonalnych, stosowania antykoncepcji czy hormonalnej terapii zastępczej. Ciemne plamy to również efekt starzenia się skóry czy ekspozycji na szkodliwe substancje. Stosowanie odpowiednich kosmetyków wybielających oraz preparatów w wysokim filtrem przeciwsłonecznym może poprawić wygląd, jednak z poważniejszymi lub utrwalonymi zmianami poradzą sobie jedynie odpowiednio dobrane zabiegi pielęgnacyjne.

Laseroterapia

Laseroterapia to obecnie jedna z najskuteczniejszych metod usuwania przebarwień. Światło lasera, przenikając przez skórę, niszczy komórki barwnikowe, które usuwane są z organizmu w naturalny sposób.

W Say WOW! Clinic wykorzystujemy urządzenie najnowszej generacji – ALMA HARMONY PRO, które obsługuje różne typy zaawansowanych technologii laserowych i innych źródeł światła oraz umożliwia ich łączenie podczas jednej procedury, co znacznie zwiększa skuteczność zabiegów. W usuwaniu przebarwień najskuteczniejsze są lasery Alma Harmony PRO: Clear Lift (z technologią Q-Switch), iPixel lub Dye-VL. Specjaliści SayWOW! Dobierają odpowiednią technologię w trakcie konsultacji przed zabiegowej, dostosowując zabieg do wielkości, rodzaju i koloru przebarwień.

Peelingi medyczne

W walce z nierównym kolorytem skóry świetnie sprawdzają się również peelingi na bazie kwasów. Docierają one do głębokich warstw skóry, powodując intensywne złuszczanie i odbudowę nowych komórek. W efekcie skóra regeneruje się i tworzy nowe wiązania kolagenowe, co poprawia jej sprężystość i elastyczność. Efektem głębokiego złuszczania jest świeży wygląd, wygładzenie zmarszczek i redukcja przebarwień.

Rewolucją wśród zabiegów złuszczających jest Deep Phyto Peeling. Łącząc lecznicze właściwości mięty, nagietka i irysa ze złuszczającymi właściwościami kwasów salicylowego, glikolowego oraz AHA, skutecznie zwalcza trądzik i niekorzystne zmiany w skórze, jak przebarwienia czy blizny. Ze względu na intensywność działania, zabieg Deep Phyto Peeling najlepiej jest wykonać w okresie jesienno-zimowym.

Osocze bogatopłytkowe

Tak zwany wampirzy lifting bazuje na mezoterapii osoczem bogatopłytkowym. Wykorzystywany w zabiegu koncentrat, dzięki płytkom krwi i czynnikom wzrostu zawartym w osoczu, regeneruje, odmładza i opóźnia procesy starzenia się skóry. Przyspieszając odnowę biologiczną komórek oraz stymulując je do tworzenia nowych włókien kolagenowych, zabieg wyraźnie wygładza skórę, redukując zmarszczki i przebarwienia.

Nieinwazyjne terapie

Dla osób, które wolą mniej inwazyjne zabiegi, w walce z przebarwieniami polecane są między innymi – infuzja tlenowa i terapia światłem LED.

Wtłaczanie składników aktywnych do skóry przy pomocy tlenu (przy zastosowaniu infuzji tlenowej) pomaga w szybkim i głębszym ich przenikaniu do komórek. Natomiast maska LED wykorzystuje terapeutyczną rolę światła, którą porównać można do działania lasera. Jednak fototerapia LED jest absolutnie nieinwazyjna i nie narusza ciągłości skóry.

Warto pamiętać, że całoroczne stosowanie kremów z filtrami UVA/UVB to pierwszy krok w profilaktyce przebarwień i innych zmian skórnych. Właściwa ochrona i pielęgnacja skóry zapewnią jej młody i zdrowy wygląd na dłużej.

Masz pytania? Zapraszamy na konsultacje ze specjalistami Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?