STYMULATORY TKANKOWE – KTÓRY BĘDZIE NAJLEPSZY DLA CIEBIE?

Masz poszarzałą, pozbawioną blasku cerę, z widocznymi oznakami starzenia się? Chciałabyś odzyskać promienny i świeży wygląd, ale nie wiesz, jak to zrobić? Pomóc mogą stymulatory tkankowe, czyli specjalne preparaty służące do stymulacji komórek skóry. W ostatnim czasie cieszą się one ogromną popularnością. Jak się za chwilę przekonasz – nie bez przyczyny. Na czym polega działanie takiego stymulatora? Który z dostępnych preparatów jest najlepszy? Sprawdź!

nucleofill

Stymulator tkankowy – jak to działa?

Stymulatory tkankowe to specjalne preparaty wykorzystywane w medycynie estetycznej do regeneracji skóry, przede wszystkim poprzez odbudowę kolagenu i elastyny, nazywanych czasem białkami młodości. Nie od dziś wiadomo że synteza obu białek spada wraz z wiekiem, co skutkuje pogorszeniem kondycji skóry. Choć nie jesteśmy w stanie całkowicie zatrzymać tego procesu, to dzięki stymulatorom tkankowym możemy go spowolnić, dłużej zachowując młody i świeży wygląd! Ponieważ popularność stymulatorów tkankowych w medycynie estetycznej rośnie, na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty. Zabiegiem opartym na stymulacji tkankowej jest choćby obecny w ofercie Say WOW! zabieg PROFHILO. Użyty w nim preparat, oparty na bazie kwasu hialuronowego, przywraca utracony owal twarzy, spłyca zmarszczki oraz rewitalizuje skórę. Nowym preparatem – wprowadzonym na rynek przez firmę Croma Pharma – jest Nucleofill. Jego innowacyjna formuła i wielokierunkowe działanie podbija serca kobiet walczących ze skutkami starzenia się skóry oraz wzbudza uznanie wśród samych kosmetologów. Dlaczego?

Nucleofill – czyli lifting na poziomie komórkowym

Nucleofill jest preparatem bazującym na polinukleotydach, czyli niewielkich fragmentach DNA i RNA występujących w organizmie i całkowicie z nim biokompatybilnych. To naturalny biostymulator, który uruchamia mechanizmy regeneracyjne skóry na poziomie komórkowym. Zwiększa w niej ilość wspomnianego kolagenu, elastyny, kwasu hialuronowego, fibroblastów, czyli wszystkich tych składników, które zapewniają nam młody wygląd. Pod wpływem Nucleofillu skóra staje się jędrna i bardziej elastyczna. Z drugiej strony w żaden sposób nie zmienia rysów twarzy. Jest to więc rozwiązanie idealne dla kobiet szukających naturalnego efektu. Tym, co wyróżnia Nucleofill spośród innych preparatów anti-aging dostępnych na rynku, jest jego trójkierunkowy mechanizm działania. Za pomocą preparatu możemy uzyskać następujące efekty:

  • biolifting skóry – ponieważ skóra ulega zagęszczeniu, widoczny jest wyraźny efekt uniesienia;
  • intensywne nawilżenie – które uzyskujemy przede wszystkim dzięki obecnemu w preparacie kwasowi hialuronowemu;
  • intensywna antyoksydacja – preparat zapobiega powstawaniu wolnych rodników.

Nucleofill – zabieg do każdego rodzaju skóry?

Tak! Zabieg biostymulacji skóry z użyciem Nucleofillu może wykonać praktycznie każdy. Preparat nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, również skóry wrażliwej, ze skłonnością do alergii. Zabieg jest szczególnie zalecany w przypadku:

  • skóry odwodnionej,
  • skóry narażonej na stres oksydacyjny,
  • cieni pod oczami,
  • skóry z widocznymi oznakami starzenia (bruzdy, zmarszczki wokół oczu, zmarszczki mimiczne),
  • opadających powiek,
  • nierównego kolorytu skóry.

Zabieg z powodzeniem może być również stosowany jako element przygotowania do innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Nucleofill krok po kroku

Nucleofill, jak każdy zabieg z zakresu medycyny estetycznej, rozpoczyna się konsultacją lekarską, podczas której omawiane są potrzeby i oczekiwania pacjenta. Lekarz wyklucza ewentualne przeciwskazania oraz ustala liczbę zabiegów. Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia i dezynfekcji skóry. Nie jest bolesny, jednak lekarz może zastosować krem znieczulający, jeśli pacjent zgłasza taką potrzebę. Preparat zostaje zaaplikowany pod skórę przy pomocy igły lub kaniuli. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji. Niekiedy pojawia się jedynie delikatne zaczerwienienie i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku kolejnych dni.

Podsumowując, biostymulacja tkanek stała się ostatnio bardzo popularną metodą odmładzania skóry. Przede wszystkim dlatego, że wykorzystuje naturalny potencjał organizmu do regeneracji. Ponieważ stymulatory tkankowe są coraz częściej wykorzystywane w medycynie estetycznej, na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty. Jednym z nich jest Nucleofill – innowacyjny biostymulator i ostatni hit w medycynie estetycznej. Zawiera polinukleotydy, które w naturalny sposób pobudzają skórę do odbudowy, ujędrniając ją, uelastyczniając i intensywnie nawilżając.

 

Chcesz pozbyć się wiotkiej i pomarszczonej skóry na twarzy?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?