Masz pytanie? Zadzwoń!     32 506 53 00 Facebook Say WOW! Instagram Say WOW!

Ta część ciała najszybciej zdradzi Twój wiek

Podczas codziennej pielęgnacji szczególną uwagę zwracamy na twarz. Nic dziwnego! Stanowi ona niejako naszą „wizytówkę” i chcemy, by wyglądała promienie, świeżo, a nade wszystko młodo! Powinnyśmy jednak wiedzieć, że są pewne newralgiczne części ciała, które zdradzają wiek bardziej od samej twarzy.

blank

Mowa o dłoniach. Te z wiekiem tracą swój młodzieńczy wygląd. Niejednokrotnie, narażone na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, środków czystości i braku właściwej pielęgnacji, tracą swój wigor. A przecież nie możemy schować ich w rękawiczki… Radzimy, jak przywrócić im jędrność i młodzieńczą aksamitność.

Dlaczego dłonie szybko się starzeją?

Zadbane i gładkie dłonie niewątpliwie są atutem. Niestety wraz z wiekiem skóra rąk traci elastyczność, staje się coraz bardziej pomarszczona, widoczne stają się żyły, powstają przebarwienia i plamy starcze. Dlaczego skóra dłoni tak szybko się starzeje?

Kluczowe są tutaj procesy związane z kolagenem, substancją, która zapewnia naszej skórze młody wygląd, czyni ją gładką i sprężystą. Wraz z upływem lat produkcja kolagenu spowalnia, siatka kolagenowa naszej skóry przerzedza się , czego efektem jest utrata elastyczności i jędrności skóry. Skóra rąk jest cieńsza nawet od skóry twarzy i ulega szybszemu zużyciu. Jest narażona na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych tj. promieniowanie słoneczne oraz przesuszana detergentami. Skóra dłoni posiada niewiele nawilżających ją gruczołów łojowych i kolagenu, dlatego na dłoniach upływający czas jest silnie widoczny.

Sposoby, które pomogą zachować skórę dłoni w dobrej kondycji

Nakłucia „magicznym piórem”

Dermapen polega na tym, że kosmetolog za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego wieczne pióro, z głowicą zakończoną malutkimi, tytanowymi igiełkami, wykonuje serię mikronakłuć. Dzięki systemowi pulsujących igieł, w głąb skóry dłoni wprowadzane są substancje czynne, które silnie nawilżają skórę i stymulują fibroblasty. Powstałe mikrourazy zapewniają wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co powoduje autoregenerację i wzrost elastyczności skóry.

Zabieg stosowany jest w terapii anti-aging, a jego efektem jest wyraźne odmłodzenie, wygładzenie zmarszczek, lepsze napięcie i odżywienie skóry dłoni.

Kwas hialuronowy

W utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i sprężystości skóry dłoni doskonale sprawdza się kwas hialuronowy. Jedna jego cząsteczka pochłania nawet tysiąc cząsteczek wody. Efektem tego jest gładka, odpowiednio napięta i jędrna skóra. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala także zniwelować zmiany związane z wiekiem – wypełnić ubytki tkankowe, poprawić mikrokrążenie w tkankach, zredukować zmarszczki, a także wyrównać koloryt skóry.

Teraz zabieg nawilżania dłoni kwasem hialuronowym w cenie WOW – 2 ml 1400 zł zamiast 2000 zł!

Szczegóły promocji >>

Peelingi medyczne

Kolejnym zabiegiem, który specjaliści medycyny estetycznej sugerują w przypadku regeneracji skóry dłoni są peelingi medyczne. To nieinwazyjne zabiegi, podczas których lekarz nanosi na powierzchnię skóry preparaty o działaniu złuszczającym i regenerującym. W zależności od kondycji skóry dłoni, specjalista dobiera preparat o odpowiednim stężeniu i przeznaczeniu.

Peelingi medyczne, które na ogół stosuje się w terapii zmarszczek, blizn skóry twarzy lub rozstępów, dają pożądane efekty również w przypadku skóry dłoni. Ponieważ skóra dłoni jest cienka i delikatna, dobieramy łagodniejsze preparaty o działaniu silnie nawilżającym i rewitalizującym. Zabieg najlepiej wykonać w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ należy po nim unikać słońca i solarium przez okres ok. 6 tygodni.

Uzupełnienie ubytków dłoni własnym tłuszczem

Lipotransfer polega na przeszczepie własnego tłuszczu w wybrane partie ciała, w tym przypadku w dłonie. Przeszczep tkanki tłuszczowej skutecznie wykorzystywany jest do korekty ubytków wynikających z wad wrodzonych, ubytków pourazowych oraz oznak starzenia.

Własna tkanka tłuszczowa stanowi naturalny wypełniacz, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznej organizmu. Dodatkowo zwarte we własnym tłuszczu komórki macierzyste o niepowtarzalnych właściwościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych, pozostawią skórę dłoni jędrną i sprężystą. Dodatkowo, tłuszcz zostaje odessany z partii ciała, w których ewidentnie nie jest mile widziany.

Pożyteczne 2 w 1! Wiek podany jak na dłoni? Dokładnie tak, dlatego pamiętajmy o codziennej pielęgnacji oraz zabiegach kosmetycznych, które pozwolą cieszyć się atrakcyjnymi dłońmi na lata. Może zmotywuje Was Madonna. Kobieta wulkan, piękna i zgrabna. Jej ciało, twarz, zwinność i charyzma, nie zdradzają wieku. Zmienicie zdanie, kiedy zwrócicie uwagę na jej dłonie…

 

Zainteresował Cię któryś z zabiegów? Chciałabyś wybrać najlepszy dla siebie?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl