Ta część ciała najszybciej zdradzi Twój wiek

Podczas codziennej pielęgnacji szczególną uwagę zwracamy na twarz. Nic dziwnego! Stanowi ona niejako naszą „wizytówkę” i chcemy, by wyglądała promienie, świeżo, a nade wszystko młodo! Powinnyśmy jednak wiedzieć, że są pewne newralgiczne części ciała, które zdradzają wiek bardziej od samej twarzy.

Mowa o dłoniach. Te z wiekiem tracą swój młodzieńczy wygląd. Niejednokrotnie, narażone na działanie zmiennych czynników atmosferycznych, środków czystości i braku właściwej pielęgnacji, tracą swój wigor. A przecież nie możemy schować ich w rękawiczki… Radzimy, jak przywrócić im jędrność i młodzieńczą aksamitność.

Dlaczego dłonie szybko się starzeją?

Zadbane i gładkie dłonie niewątpliwie są atutem. Niestety wraz z wiekiem skóra rąk traci elastyczność, staje się coraz bardziej pomarszczona, widoczne stają się żyły, powstają przebarwienia i plamy starcze. Dlaczego skóra dłoni tak szybko się starzeje?

Kluczowe są tutaj procesy związane z kolagenem, substancją, która zapewnia naszej skórze młody wygląd, czyni ją gładką i sprężystą. Wraz z upływem lat produkcja kolagenu spowalnia, siatka kolagenowa naszej skóry przerzedza się , czego efektem jest utrata elastyczności i jędrności skóry. Skóra rąk jest cieńsza nawet od skóry twarzy i ulega szybszemu zużyciu. Jest narażona na bezpośrednie działanie czynników atmosferycznych tj. promieniowanie słoneczne oraz przesuszana detergentami. Skóra dłoni posiada niewiele nawilżających ją gruczołów łojowych i kolagenu, dlatego na dłoniach upływający czas jest silnie widoczny.

Sposoby, które pomogą zachować skórę dłoni w dobrej kondycji

Nakłucia „magicznym piórem”

Dermapen polega na tym, że kosmetolog za pomocą specjalnego urządzenia, przypominającego wieczne pióro, z głowicą zakończoną malutkimi, tytanowymi igiełkami, wykonuje serię mikronakłuć. Dzięki systemowi pulsujących igieł, w głąb skóry dłoni wprowadzane są substancje czynne, które silnie nawilżają skórę i stymulują fibroblasty. Powstałe mikrourazy zapewniają wzmożoną produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, co powoduje autoregenerację i wzrost elastyczności skóry.

Zabieg stosowany jest w terapii anti-aging, a jego efektem jest wyraźne odmłodzenie, wygładzenie zmarszczek, lepsze napięcie i odżywienie skóry dłoni.

Kwas hialuronowy

W utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia i sprężystości skóry dłoni doskonale sprawdza się kwas hialuronowy. Jedna jego cząsteczka pochłania nawet tysiąc cząsteczek wody. Efektem tego jest gładka, odpowiednio napięta i jędrna skóra. Zastosowanie kwasu hialuronowego pozwala także zniwelować zmiany związane z wiekiem – wypełnić ubytki tkankowe, poprawić mikrokrążenie w tkankach, zredukować zmarszczki, a także wyrównać koloryt skóry.

Teraz zabieg nawilżania dłoni kwasem hialuronowym w cenie WOW – 2 ml 1400 zł zamiast 2000 zł!

Szczegóły promocji >>

Peelingi medyczne

Kolejnym zabiegiem, który specjaliści medycyny estetycznej sugerują w przypadku regeneracji skóry dłoni są peelingi medyczne. To nieinwazyjne zabiegi, podczas których lekarz nanosi na powierzchnię skóry preparaty o działaniu złuszczającym i regenerującym. W zależności od kondycji skóry dłoni, specjalista dobiera preparat o odpowiednim stężeniu i przeznaczeniu.

Peelingi medyczne, które na ogół stosuje się w terapii zmarszczek, blizn skóry twarzy lub rozstępów, dają pożądane efekty również w przypadku skóry dłoni. Ponieważ skóra dłoni jest cienka i delikatna, dobieramy łagodniejsze preparaty o działaniu silnie nawilżającym i rewitalizującym. Zabieg najlepiej wykonać w sezonie jesienno-zimowym, ponieważ należy po nim unikać słońca i solarium przez okres ok. 6 tygodni.

Uzupełnienie ubytków dłoni własnym tłuszczem

Lipotransfer polega na przeszczepie własnego tłuszczu w wybrane partie ciała, w tym przypadku w dłonie. Przeszczep tkanki tłuszczowej skutecznie wykorzystywany jest do korekty ubytków wynikających z wad wrodzonych, ubytków pourazowych oraz oznak starzenia.

Własna tkanka tłuszczowa stanowi naturalny wypełniacz, dlatego nie wywołuje reakcji alergicznej organizmu. Dodatkowo zwarte we własnym tłuszczu komórki macierzyste o niepowtarzalnych właściwościach regeneracyjnych i rewitalizacyjnych, pozostawią skórę dłoni jędrną i sprężystą. Dodatkowo, tłuszcz zostaje odessany z partii ciała, w których ewidentnie nie jest mile widziany.

Pożyteczne 2 w 1! Wiek podany jak na dłoni? Dokładnie tak, dlatego pamiętajmy o codziennej pielęgnacji oraz zabiegach kosmetycznych, które pozwolą cieszyć się atrakcyjnymi dłońmi na lata. Może zmotywuje Was Madonna. Kobieta wulkan, piękna i zgrabna. Jej ciało, twarz, zwinność i charyzma, nie zdradzają wieku. Zmienicie zdanie, kiedy zwrócicie uwagę na jej dłonie…

 

Zainteresował Cię któryś z zabiegów? Chciałabyś wybrać najlepszy dla siebie?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?