Twarz w literę „V”, czyli kwintesencja młodego wyglądu

Dzień, jak co dzień. Budzisz się rano, nakładasz odrobinę podkładu, przeciągasz rzęsy tuszem i wychodzisz z domu. Dziś jednak jest inaczej… spoglądasz w lustro i odkrywasz, że Twoja twarz nie jest już tak cudownie gładka i promienna, jak wczoraj. Przybyło zmarszczek, niegdyś smukłe policzki „spłynęły” w dół, a wyraźnie zarysowana linia żuchwy rozmyła się. To znak, że Twoja twarz poddała się starzeniu.

lifting twarzy kwasem hialuronowym katowice

Myślisz sobie, jak to?! Tak z dnia na dzień?! Nie, to był proces, który trwał latami. Mogłaś go spowolnić, a nawet powstrzymać. Na szczęście jeszcze nie wszystko stracone! Medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, dzięki którym cofniesz skutki starzenia się skóry i przywrócisz utracone rysy twarzy… i to bez skalpela!

Co wpływa na ocenę naszego wieku?

Pierwsza myśl to „zmarszczki”? W takim razie czas na krótki wykład z geometrii… twarzy. Wcale nie zmarszczki, a kształt twarzy najbardziej zdradza nasz wiek. Pierwsze zmarszczki mogą pojawić się już w wieku 25 lat, a nawet wcześniej. Czy to oznacza, że skóra 20-latki jest stara? Oczywiście, że nie. Zmarszczki mogą być wynikiem niewłaściwej pielęgnacji bądź bogatej mimiki twarzy etc. Natomiast utrata owalu twarzy to efekt procesów starzenia zachodzących w głębokich partiach skóry. Skutkują one utratą elastyczności i wiotczeniem skóry. Widoczne jest to szczególnie w okolicy policzków i linii żuchwy. Przejdźmy jednak do sedna sprawy!

Od trójkąta młodości do piramidy starości, czyli magia litery „V”

Młoda twarz ma kształt trójkąta zwróconego wierzchołkiem w dół. To tzw. trójkąt młodości, którego podstawą są wypukłe kości policzkowe i wyraziste łuki brwiowe, a wierzchołkiem wąska broda. Skóra młodej osoby jest gładka, elastyczna i jędrna. Cechą charakterystyczną twarzy młodych osób jest także wyraźnie zarysowana linia żuchwy i podbródka. Kontur twarzy ma wówczas symetryczny kształt, przypominający literę „V” – gładko „wspina się” od brody w kierunku uszu.

Niestety takie proporcje twarzy nie są nam dane na zawsze. Choć do starości jeszcze Ci daleko, szczególnie tej mentalnej, po przekroczeniu magicznej 30-stki procesy odnowy komórkowej zachodzące w skórze ulegają stopniowemu spowolnieniu. Twój organizm produkuje też coraz mniej kolagenu i elastyny, które odpowiadają za właściwe nawodnienie oraz sprężystość skóry. W efekcie traci ona swoją naturalną zdolność do regeneracji, staje się cieńsza i mniej napięta. Zanika także tkanka podskórna, która nadaje twarzy objętości. Z czasem litera „V” odwraca się wierzchołkiem do góry. Co to oznacza? Twoja twarz traci swe młodzieńcze kształty – łagodne łuki zanikają, a starzejąca się skóra wiotczeje i opada. W dolnej części twarzy tworzą się nawisy skórne w postaci tzw. chomików. Przez to owal twarzy poszerza się, a niegdyś wyraźna linia żuchwy ulega rozmyciu. To znak, że „trójkąt młodości” ustąpił miejsca „piramidzie starości”! Do tego wciąż przybywa zmarszczek i pogłębiają się bruzdy nosowo-wargowe, przez co rysy wyostrzają się, a Ty wyglądasz na zmęczoną i zdecydowanie straszą.

Stało się! I co dalej?

Trzeba działać! Nigdy nie jest za późno na to, aby zacząć korzystać z dobrodziejstw medycyny estetycznej. W walce z oznakami upływającego czasu najważniejszy jest… CZAS! Zatem im szybciej podejmiesz właściwe kroki, tym lepsze osiągniesz efekty. Od czego zacząć?

Mądrze wybierz klinikę medycyny estetycznej! Terapie odmładzające wymagają wiedzy i doświadczenia ze strony osoby wykonującej zabiegi. Pamiętaj, skutki zabiegu przeprowadzonego w przypadkowym gabinecie, przez nieodpowiednią osobę bywają nie tylko mierne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla zdrowia. O najważniejszych aspektach wyboru kliniki medycyny estetycznej pisaliśmy już na naszym blogu. Przeczytaj! >>

Musisz być również świadoma tego, że terapie odmładzające zwykle nie kończą się na jednym zabiegu. Dla osiągnięcia długotrwałego efektu, zazwyczaj konieczne jest wykonanie serii zabiegów, a także połączenie kilku metod. Dlatego podczas pierwszej wizyty w klinice medycyny estetycznej powinnaś wspólnie z lekarzem ustalić cel terapii oraz długofalowy plan zabiegowy. Wybór kliniki medycyny estetycznej oraz plan zabiegowy to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa to Twoja determinacja i systematyczność. A więc do dzieła!

Oto Twoi sprzymierzeńcy w drodze do młodości…

Wolumetria

Trójkąt młodości w 30 minut? Brzmi kusząco!? Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości tkanek oraz wymodelować twarz bez ingerencji skalpela. W tym celu wykorzystuje się m.in. usieciowany kwas hialuronowy. Za jego pomocą można wypełnić ubytki oraz wyrównać kontur i podnieść owal twarzy. W zależności od potrzeb można także wymodelować linię żuchwy, podkreślić kości policzkowe, wyrównać asymetrie twarzy, a także skorygować grzbiet nosa. Co więcej, kwas hialuronowy pomaga przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skóry oraz spłycić zmarszczki.

Moc kwasu hialuronowego

Na szczególną uwagę zasługują dwa produkty na bazie kwasu hialuronowego marki Juvederm. Pierwszy to Juvederm VOLUMA. Dzięki właściwościom liftingującym pomaga w szybki i naturalny sposób odzyskać utraconą objętość twarzy. Juvederm VOLUMA przywraca utraconą z wiekiem objętość policzków i podbródka. Odtwarza młodzieńcze proporcje, wyrównuje linię żuchwy, uwydatnia kości policzkowe. Dodatkowo nawilża skórę oraz pozwala odzyskać jej naturalną elastyczność i gęstość. Już po jednym zabiegu kontury są pełniejsze i bardziej harmonijne, a twarz zyskuje świeżość i naturalny wygląd. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 24 miesięcy.

Drugi produkt to Juvederm VOLUX – przełomowy wypełniacz, który zapewnia precyzyjne i długotrwałe konturowanie linii żuchwy i podbródka. Juvederm VOLUX bazuje na opatentowanej technologii Vycross™. Charakteryzuje się wysokim stopniem usieciowania, elastycznością i spoistością. Doskonale integruje się z tkanką, co przyczynia się do uzyskania naturalnego rezultatu. Efekt zabiegu utrzymuje się nawet przez 18–24 miesięcy.

Młodzieńcze rysy twarzy w godzinę

Lifting wolumetryczny trwa zaledwie 30-60 minut i jest praktycznie bezbolesny. Preparaty do wolumetrii zawierają lidokainę, która zmniejsza dyskomfort towarzyszący iniekcji. Dodatkowo na obszar poddany zabiegowi aplikowany jest krem miejscowo znieczulający. Następnie lekarz, za pomocą cieniutkiej igły lub kaniuli, wprowadza w głębokie warstwy skóry preparat na bazie kwasu hialuronowego oraz modeluje wypełniacz w celu równomiernego rozmieszczenia. Bezpośrednio po zabiegu, w miejscu iniekcji preparatu, może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie czy niewielkie siniaki. Zmiany te mają jednak łagodny charakter i zwykle ustępują samoistnie w ciągu 3-7 dni.

Nici Liftingujące Barb 4D

Nici liftingujące to małoinwazyjna, nowoczesna i skuteczna metoda niwelowania oznak starzenia. Stanowią doskonałą alternatywę dla inwazyjnych zabiegów liftingujących.

Barb 4D to nowa generacja nici liftingujących PDO. Ich wyjątkowość tkwi w haczykowej budowie. Nici Barb 4D posiadają specjalnie opracowany, czterowymiarowy system mikroskopijnych haczyków. Haczyki te rozłożone są gęsto, dookoła nici w dwóch kierunkach. Zaimplantowane pod skórę haczyki otwierają się, tworząc „rusztowanie” dla skóry. Inicjują intensywny, wieloetapowy proces przebudowy skóry. Pobudzają fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny. Skóra zagęszcza się i wzmacnia. Odzyskuje także jędrność, elastyczność i młodszy wygląd. Nici liftingujące Barb 4D długotrwale spowalniają procesy starzenia się i przeciwdziałają opadaniu skóry, zapewniając maksymalny efekt liftingu. Efekt ten utrzymuje się do dwóch lat, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta.

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, bez użycia skalpela. Nici implantowane są za pomocą cienkiej igło-kaniuli lub kaniuli z trokarem w tkankę podskórną. Po zabiegu mogą wystąpić miejscowe obrzęki i niewielkie zasinienie. Są to jednak przemijające skutki zabiegu, które ustępują po kilku dniach i można je bez problemu ukryć pod makijażem.

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi wykorzystywanych w medycynie przeciwstarzeniowej. Regeneruje, odmładza i eliminuje niedoskonałości skóry. Doskonale radzi sobie ze skutkami starzenia tj. wiotkość skóry, utrata owalu twarzy, zmarszczki czy fotostarzeniem.

Laser frakcyjny wnika w głąb skóry i uszkadza wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. W wyniku tego, na poddanej zabiegowi skórze, powstaje siatka mikroskopijnych ranek, otoczonych zdrową, nienaruszoną tkanką. Mikrourazy skóry stymulują namnażanie się nowych włókien kolagenowych i elastynowych, kwasu hialuronowego oraz komórek macierzystych. W efekcie dochodzi do gruntownej przebudowy, zagęszczenia i regeneracji skóry. Po kilku tygodniach od zabiegu skóra wygląda młodziej. Jest nawilżona, jędrna i elastyczna.

Wieloetapowy proces odnowy

Zabieg laserem frakcyjnym trwa 30-60 min. Obszar zabiegowy jest znieczulany i chłodzony w celu zmniejsza dyskomfortu. Po zabiegu skóra wygląda jak po oparzeniu, ze wszystkimi charakterystycznymi dla tego stanu dolegliwościami. Jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Następnie brązowieje, staje się szorstka i zaczyna się łuszczyć. Zaczerwienienie znika po 3-5 dniach, a obrzęk ustępuje po 3-4 dniach. Po tygodniu skóra powraca do normalnego wyglądu. Istotne jest to, aby po zabiegu ściśle przestrzegać zaleceń lekarza. Przede wszystkim skóra powinna być chroniona przed promieniowaniem UV. Brzmi strasznie? Warto jednak poświęcić się, bo efekt końcowy jest naprawdę WOW!

Angel System HD-PRP

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym tzw. wampirzy lifting to jeden z najskuteczniejszych i najbardziej naturalnych zabiegów anti-aging. Nowością na rynku jest komputerowy separator do pozyskiwania wysokostężonego koncentratu bogatopłytkowego HD PRP – Angel System. Umożliwia on koncentrację płytek krwi na poziomie 2 800 000 w 1μl, a więc 14 razy większej niż wartość bazowa. Taka wartość jest obecnie nieosiągalna dla żadnego innego urządzenia dostępnego na rynku.

Sekret zabiegu Angel System tkwi w specjalnej kompozycji składników indywidualnie dopasowanych do potrzeb terapeutycznych pacjenta. Płytki krwi, czynniki wzrostu oraz unikatowe białka zawarte w osoczu bogatopłytkowym zapewniają kompleksową odnowę i regenerację skóry. Aktywują one syntezę kolagenu i elastyny, stymulują namnażanie i wzrost komórek naskórka, korzystnie wpływają na jakość połączeń międzykomórkowych i poprawę mikrokrążenia w tkankach. Terapia Angel cechuje się niebywałą skutecznością, szybkością działania i długotrwałym efektem, nieporównywalnym z innymi terapiami PRP. Poprawa kondycji skóry, redukcja zmarszczek, przebarwień i blizn, widoczne są już po pierwszym zabiegu. Dzięki wysokiej koncentracji płytek w osoczu wystarczy jeden zabieg, aby uzyskać spektakularny efekt odżywienia i odmłodzenia skóry!

Eliksir młodości z własnej krwi

Zabieg rozpoczyna się od pobrania 40-60 ml krwi od pacjenta. Następnie krew tę umieszcza się w sterylnym jednorazowym zestawie Angel. Komputerowy system precyzyjnie oddziela poszczególne frakcje krwi. Następnie odwirowuje krew do momentu, aż uzyska wystarczająco duże stężenie płytek krwi i czynników wzrostu, potrzebne do osiągnięcia optymalnych efektów. Uzyskany preparat bogatopłytkowy podawany jest do skóry w formie mezoterapii igłowej. Cała procedura zabiegowa odbywa w ciągu jednego dnia. Efekty zabiegu pojawiają się stopniowo wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Już po kilku dniach skóra jest bardziej nawilżona, napięta i wygładzona. Mniej widoczne stają się zmarszczki, a przebarwienia i blizny powoli zanikają. Pełna przebudowa i regeneracja skóry następuje po około 3 miesiącach.

Spoglądasz w lustro i dostrzegasz zmiany w wyglądzie, które zdradzają Twój wiek? Proces starzenia się skóry jest nieunikniony. Jednak odpowiednio wcześnie podjęte działania mogą go spowolnić, a nawet cofnąć. Nie zwlekaj, czas działa na Twoją niekorzyść!

Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?