Zabiegi kosmetyczne, które pomogą Ci schudnąć

Postanowiłaś zawalczyć o piękne ciało? To świetnie! Z tego artykułu dowiesz się, że odpowiednią dietę i aktywność fizyczną warto uzupełnić profesjonalnymi zabiegami w salonach urody.

jak schudnąć katowice saywow

Kosmetyczne rytuały pomogą Ci pozbyć się nadprogramowych centymetrów oraz uniknąć efektów ubocznych w postaci obwisłej skóry. Kompleksowe podejście do metamorfozy pozwoli Ci szybciej cieszyć się efektami, a przy okazji zrelaksować…

Oto propozycje zabiegów, które skutecznie wesprą Twoje odchudzanie.

CoolSculpting- wymrażanie tłuszczu

To najnowsza i najbardziej zaawansowana technologia zamrażania komórek tłuszczowych. W ciągu jednego zabiegu dochodzi do trwałej redukcji nawet 27% tkanki tłuszczowej. CoolSculpting polega na kontrolowanej ekspozycji tkanki tłuszczowej na zimno. Podczas zabiegu komórki tłuszczowe są zamrażane, a następnie obumierają. W miarę upływu czasu uszkodzone komórki zostają wydalone przez organizm. CoolSculpting pozwala na precyzyjne aplikowanie niskiej temperatury w konkretne obszary, co umożliwia wykonanie zabiegu z dużą dokładnością, bez naruszenia okolicznych tkanek.

Zabieg się doskonale sprawdzi jeżeli chcesz się pozbyć nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha, pleców, talii, ramion, ud oraz kolan. Specjalne aplikatory pomogą pożegnać także podwójny podbródek, wałeczki wokół biustonosza oraz wałeczki pod pośladkami tzw. ‘banana roll’.

Pierwsze efekty w postaci redukcji tkanki tłuszczowej widoczne są już po 3 tygodniach. Pełny rezultat osiąga się jednak po około 2-3 miesiącach od zabiegu. Tyle czasu potrzeba, aby organizm wyeliminował obumarłe komórki tłuszczowe.

W większości przypadków wystarczy jeden zabieg na daną partię ciała. Pacjenci, chcący pogłębić efekt, mogą ponownie poddać się zabiegowi CoolSculpting po 1 miesiącu.

Podczas zabiegu CoolSculpting komórki tłuszczowe zostają trwale usunięte, co zapobiega powstaniu tzw. efektu jo-jo.

EMSCULPT – budowa mięśni i spalenie tłuszczu

To jedyny nieinwazyjny zabieg, który jednocześnie rozbudowuje mięśnie i błyskawicznie spala tłuszcz. W nieinwazyjny i bezbolesny sposób wyszczupla talię, rzeźbi brzuch i liftinguje pośladki, zwiększając ich jędrność i muskulaturę. 30-minutowa sesja EMSCULPT daje efekt porównywalny do 20 000 brzuszków lub przysiadów.

Wskazania do zabiegu:

 • Wiotki, nieumięśniony brzuch i talia
 • Płaskie, wiotczejące, opadające pośladki
 • Słabe mięśnie brzucha
 • Niewielkie złogi tłuszczu w rejonie pośladków, tali, brzucha
 • Rozstęp mięśni prostych brzucha po ciąży i porodzie
 • Nieregularna powierzchnia brzucha lub pośladków po liposukcji
 • Kurczenie się i osłabienie mięśni związane z wiekiem
 • Przygotowanie do treningów w przypadku osłabionych mięśni
 • Jak EMSCULPT buduje mięśnie?

W trakcie jednego zabiegu zastosowana w urządzeniu energia HIFEM wywołuje ponad 20 tysięcy niezwykle intensywnych skurczów mięśni, tzw. skurczów supramaksymalnych. Taki trening jest nieosiągalny w trakcie wykonywanych samodzielnie ćwiczeń fizycznych, nie tylko ze względu na ich rekordową liczbę, ale i wielokrotnie dłuższe trwanie poszczególnych skurczów. Pod ich wpływem wytwarzane są nowe włókna mięśniowe, zwiększa się także gęstość i objętość mięśni, co powoduje, że są one większe, lepiej napięte i bardziej widoczne.

Jak BTL EMSCULPT spala tłuszcz?

Mięśnie potrzebują energii, aby wywołać skurcze. Ponieważ w trakcie zabiegu BTL EMSCULPT mięśnie kurczą się do poziomu supramaksymalnego, mózg otrzymuje informację, że potrzebna będzie ekstremalna ilość energii. Ta informacja wywołuje silną reakcję uwolnienia energii i ponadmaksymalną lipolizę.

Aby osiągnąć pożądane efekty rekomendujemy wykonanie jednej serii zabiegowej, tj. 4 zabiegi w ciągu dwóch tygodni.

Fala uderzeniowa– jędrność i sprężystość skóry

Fala uderzeniowa to terapia służąca zwalczaniu cellulitu i lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej. Generowane podczas zabiegu pneumatyczne impulsy akustyczne służą rozbijaniu komórkek tłuszczowych oraz zwiększają jędrność i sprężystość skóry. Terapia stymuluje metabolizm, wpływa na poprawę mikrokrążenia skórnego umożliwiając szybkie i skuteczne modelowanie sylwetki. Zabieg znacznie usuwa cellulit oraz wygładza skórę. Rekomendowane jest w serii zabiegów, połączoną z zabiegami drenującymi jak np. endermologia. Skóra po zabiegu staje się gładsza, jędrna i bardziej sprężysta, a cellulit i miejscowe niedoskonałości zminimalizowane. Stymulacja fibroblastów do produkcji kolagenu i elastyny, usprawnienie metabolizmu komórkowego – zmniejsza obrzęki i usuwa uboczne produkty przemiany materii.

Zabieg jest polecany jest osobom, które mają problem z:

 • cellulitem
 • miejscowymi nierównościami skóry po zabiegach liposukcji
 • uczuciem tzw. ciężkich nóg
 • chcą wzmocnić efekty innych zabiegów modelujących sylwetkę, w tym tych opisanych powyżej

Zabieg można wykonywać na niemalże każdym obszarze ciała, a w szczególności na brzuchu, pośladkach, udach i ramionach. Jest całkowicie bezinwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się gładsza, bardziej sprężysta i jędrna.

Endermologia

To jeden z najbardziej popularnych zabiegów modelujących sylwetkę. Jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Dodatkowo stanowi doskonałe uzupełnienie radzenia sobie z bólami reumatycznymi czy mięśniowymi. Podczas endermologii metabolizm Twojej tkanki tłuszczowej błyskawicznie przyśpiesza. Aktywowane są partie, których wymodelowanie dietą czy ćwiczeniami jest niezwykle trudne.

Endermologia polega na podciśnieniowym masażu, stąd jej alternatywna nazwa: lipomasaż. Zabieg intensywnie oddziałuje na tkankę łączną – zarówno w skórze, jak i pod nią. Zaraz po zabiegu, gołym okiem widać, że cellulitu jest mniej. Zabieg wykonywany jest przez specjalistę za pomocą specjalistycznego urządzenia – głowicy LIPOMASSAGE.

Co się dzieje z Twoją skórą podczas endermologii? Pod wpływem ciśnienia między rolki głowicy zostaje delikatnie wciągnięty fałd skórny, który jest rolowany od wewnątrz do zewnątrz. Skórna i podskórna tkanka łączna właściwa dostają w ten sposób „prawdziwego kopa” do produkcji kolagenu i elastyny. Dotyczy to przede wszystkim fibroblastów, białek, które odpowiadają za napiętą i sprężystą skórę. Jednorazowa sesja trwa ok. 50 minut. To czas, w którym możesz się zrelaksować, a Twoje ciało ciężko pracuje na idealny wygląd!

Efekty endermologii są zdumiewające!

 • Redukcja cellulitu
 • Wyraźne wyszczuplenie sylwetki
 • Wygładzenie skóry
 • Ujędrnianie skóry po odchudzaniu
 • Poprawa unaczynienia, krążenie krwi i limfy
 • Eliminacja toksyn z organizmu
 • Rozluźnianie napiętych mięśni

Koszt jednego zabiegu to ok. 120-180 zł. Jeśli chcesz uzyskać satysfakcjonujące rezultaty powinnaś skorzystać z serii zabiegów. Pełna kuracja to 10-15 zabiegów, w zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć. Wszystkie szczegóły dotyczące liczby i częstotliwości zabiegów ustalane są ze specjalistą przez rozpoczęciem cyklu. Zazwyczaj zabiegi wykonywane są 2-3 razy w tygodniu.

Liposukcja laserowa

Innowacyjny, a zarazem bezpieczny zabieg, które pozwoli Ci szybko pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeżeli liposukcja kojarzy Ci się wyłącznie z nieestetycznymi obrazkami i skalpelem, to czas zrewidować swoje poglądy. Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej to metoda wykorzystująca najnowsze technologie laserowe, takie jak np. laser PalomarSlim 3D Lipo. Rozpuszcza on i usuwa tkankę tłuszczową z miejsc, gdzie nagromadziło się jej zbyt wiele. Dodatkowo odbudowuje włókna kolagenowe. W ten sposób skóra zyskuje wyraźnie lepszy wygląd. Jest gładka i napięta. Ze względu na małoinwazyjność zabiegu, tuż po jego zakończeniu będziesz mogła wrócić do domu.

Pierwsze efekty są widoczne od razu, a ostatecznym rezultatem będziesz mogła się cieszyć po ok. 3-4 tygodniach. Więcej o liposukcji laserowej dowiesz się z tego artykułu: http://saywowclinic.pl/top-5-zabiegow-ktore-pokocha-skora-kobiety-40/.

Ceny liposukcji laserowej są zależne od partii ciała, którą chcesz wymodelować oraz ilości tkanki tłuszczowej, której chcesz się pozbyć. Dla przykładu liposukcja brzucha to koszt ok. 7-15 tys. Odsysanie tłuszczu z ud kosztuje ok. 5-8 tys. zł.
W Twojej walce o smukłą sylwetkę nie jesteś zdana wyłącznie na dietę i ćwiczenia. Gabinety medycyny estetycznej oferują rozwiązania, które dopieszczą i utrwala efekt Twojej ciężkiej pracy.

Nie wiesz, który zabieg będzie dla Ciebie najlepszy?

Skorzystaj z konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?