Czy seria epilacji laserowej daje efekt na zawsze?

„Czy epilacja laserowa daje trwałe efekty?” To pytanie wraca jak bumerang do specjalistów z kliniki SayWOW! Najczęściej pada z ust pacjentów, którzy słyszeli już co nieco o epilacji laserowej, ale korzystają z niej po raz pierwszy i nie wiedzą, czego się spodziewać. A jaka jest odpowiedź? Za pomocą tego zabiegu można rzeczywiście trwale i bezpiecznie pozbyć się niechcianego owłosienia z dowolnej partii ciała. I choć nie jest to zabieg permanentny, usuwa włosy DUŻO EFEKTYWNIEJ NIŻ KLASYCZNA DEPILACJA. Zaintrygowani? Czytaj dalej!

Co dzieje się z włosami podczas zabiegu epilacji laserowej?

Zostają one po prostu zniszczone, tak by nie miały szansy już odrosnąć. Po serii zabiegów owłosienie trwale znika z powierzchni naszego ciała, a my możemy zapomnieć o maszynkach do golenia, plastrach z woskiem, kremach do depilacji, bolesnych elektrycznych depilatorach i wreszcie podrażnieniach czy wrastających włoskach. W Say Wow! korzystamy z laserów najnowszej generacji: Splendor X marki Lumenis®, Alma Harmony Pro-SHR oraz Lumenis LightSheer Quattro.

Należy jednak pamiętać, że cykl wzrostu włosa składa się z kilku etapów: anagenu, katagenu oraz telogenu. Wiązka lasera najlepiej radzi sobie z włosem w pierwszej fazie wzrostu. Włosy rosną jednak w sposób niezsynchronizowany i każdy z nich może znajdować się na innym etapie. Dlatego dla uzyskania pełnego efektu, zabieg należy kilkukrotnie powtórzyć. O tym, jak dokładnie działa epilacja laserowa i dlaczego konieczne są zabiegi przypominające, opowiada nasz ekspert.

„Epilacja laserowa polega na pochłonięciu przez chromofor – melaninę – wiązki światła, co skutkuje uszkodzeniem mieszka włosowego. Organizm człowieka oraz struktura mieszka włosowego posiada naturalną zdolność do regeneracji. W związku z tym po upływie kilku miesięcy do roku mogą pojawiać się pojedyncze włosy, jest to czas na wykonanie zabiegu przypominającego, hamującego potencjał mitotyczny komórek mieszka. Zabieg ten pozwoli utrzymać efekt osiągnięty w serii terapeutycznej, a pacjent dalej może cieszyć się gładką skórą.” – tłumaczy mgr Anna Kukowska, kosmetolog z kliniki medycyny estetycznej SayWOW!

Depilacja a epilacja – podobne słowa, zupełnie inny efekt!

Czytając ten artykuł, zapewne zastanawiasz się, czym właściwie epilacja różni się od klasycznej depilacji. Słowa te brzmią przecież bardzo podobnie. Znaczeniem nie mogą więc aż tak bardzo różnić się od siebie. Aż korci, by postawić między nimi znak równości.

Tymczasem depilacja i epilacja to tak naprawdę dwa różne zabiegi. Depilując nogi, pachy, brzuch, plecy, przedramiona czy okolice bikini, pozbywamy się włosów na jakiś czas. Najczęściej już po upływie kilku dni włosy zaczynają odrastać i znów musimy sięgać po maszynkę czy depilator elektryczny. Jedyną zaletą tej metody jest możliwość wykonania zabiegu w domowym zaciszu. Nawet jeśli skorzystamy z lasera, czyli poddamy się tzw. depilacji laserowej, wykonywanej w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, włosy i tak prędzej czy później zaczną się pojawiać.

Z epilacją laserową jest inaczej. Ona pozwala na zawsze usunąć niechciane owłosienie, a jeśli nie na zawsze, to na bardzo, bardzo długi czas. Epilacji nie da się też wykonać w domu. Na zabieg trzeba udać się wykwalifikowanego kosmetologa, który zrobi to za nas. Użyta w trakcie epilacji wiązka lasera przedostaje się w głąb skóry i uszkadza macierz włosa wraz z zasilającymi ją w substancje odżywcze i tlen naczyniami krwionośnymi. Wiązka ta pochłania wspomnianą melaninę, czyli pigment odpowiedzialny m.in. za barwę włosów, i przekształca ją w energię cieplną. Pod wpływem wysokiej temperatury cebulki włosowe ulegają uszkodzeniu – do tego stopnia, że nie są w stanie ponownie się zregenerować.

Skuteczność epilacji cechą indywidualną?

Każdego dnia w naszym ciele zachodzi szereg procesów, których nie jesteśmy do końca świadomi. Nasz organizm musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami, m.in. działaniem czynników zewnętrznych, które nie są dla niego obojętne i mogą wpłynąć na jego funkcjonowanie, również na tempo wzrostu włosa i co za tym idzie skuteczność epilacji laserowej.

„Należy pamiętać, że człowiek to organizm żywy, który podlega wielu zmianom w trakcie funkcjonowania. Wahania hormonalne także wpływają na odrastanie włosów, np. okres ciąży, karmienia piersią, menopauzy, dojrzewania, a także zaburzenia endokrynologiczne, np. zespół Cushinga, PCOS, Hashimoto. Niektóre okolice ciała są szczególnie podatne na działanie hormonów, np. górna warga czy bikini. Przyjmowane leki, np. sterydy, tempo życia oraz ciągły stres również mogą przekładać się na osiągnięte efekty terapeutyczne (…)”

„Mimo bardzo wysokiego wskaźnika skuteczności dla tej terapii, epilacja laserowa nie jest kwalifikowana jako zabieg permanentny, jednak to właśnie ta metoda usuwania niechcianego owłosienia uznawana jest za najmniej kłopotliwą, dającą pacjentom komfort i wygodę w utrzymaniu higieny oraz walorów estetycznych.” – zaznacza kosmetolog mgr Anna Kukowska.

Podsumowując, epilacja laserowa to najskuteczniejszy sposób na gładkie ciało, bez niechcianego owłosienia. Wiązka lasera oddziałuje na mieszki włosowe i trwale uszkadza je, by nie miały już szansy odrosnąć. Uzyskane efekty zależą jednak od wielu czynników, m.in. stanu gospodarki hormonalnej, przyjmowanych leków czy stylu, życia, a także ilości włosów znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu. Niemniej jednak dzięki wysokiej skuteczności, epilacja laserowa jest metodą najchętniej wybieraną przez pacjentów do trwałej redukcji owłosienia.

Zainteresował Cię zabieg epilacji laserowej?
Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji ze specjalistą Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl
Umów wizytę w booksy

 

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?