Masz pytanie? Zadzwoń!     32 506 53 00 Facebook Say WOW! Instagram Say WOW!

Na ratunek włosom – mezoterapia skóry głowy

Gęste, grube, lśniące włosy to marzenie wielu z nas. Są ozdobą, atrybutem młodości i zdrowia, dodają pewności siebie oraz sprawiają, że czujemy się atrakcyjni. Niestety nie wszyscy mogą się pochwalić piękną fryzurą, ale szczęśliwie jest na to rada.

blank

Matka natura nie obdarzyła Cię gęstą fryzurą? A może słabe, rzadkie włosy są wynikiem problemów zdrowotnych, nieodpowiedniej pielęgnacji albo niewłaściwie przeprowadzonych zabiegów fryzjerskich? Przeczytaj jak wzmocnić oraz przywrócić utracony blask swoim włosom.

Wypadają, łamią się i rozdwajają

Wszystkie babcine sposoby na piękne włosy zawiodły? Zanim wydasz „miliony” na kosmetyki i zabiegi fryzjerskie, znajdź źródło złego stanu swoich włosów. Udaj się do specjalisty – trychologa, który ustali przyczynę Twoich problemów. Na tej podstawie zaproponuje odpowiednią terapię albo przekieruje do właściwego lekarza.

Wygląd i kondycja włosów mówią bowiem wiele o stylu życia i kondycji Twojego organizmu. Nieodpowiednia dieta, stres, przemęczenie oraz niewłaściwa pielęgnacja mogą prowadzić do osłabienia włosów, a w konsekwencji do ich nadmiernego wypadania. To również może być objaw chorobowy. Każdego dnia gubisz około 100 włosów – to zupełnie normalne i nie powinno Cię to niepokoić! W miejscu wypadających włosów wyrastają nowe. Jeśli jednak zauważysz, że straty są większe, włosy zaczęły wypadać gwałtownie, a nowe nie rosną, sprawdź przyczynę. Mogą to być zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i minerałów, niektóre choroby przewlekłe tj. nadczynność i niedoczynność tarczycy, cukrzyca, a także choroby nowotworowe.

W przypadku kobiet, również ciąża i poród mają duży wpływ na kondycję włosów. O ile w ciąży wyglądały lepiej niż kiedykolwiek, to po urodzeniu dziecka… niejedna kobieta wpada w panikę. Permanentnie zatkany odpływ w wannie i pukle włosów na szczotce. Spokojnie, to minie! W tym czasie zadbaj szczególnie o dietę bogatą w witaminy i minerały oraz właściwą pielęgnację włosów.

Jak pomóc swoim włosom?

Zacznij od skóry głowy! W codziennej pielęgnacji skupiamy się zwykle na samych włosach, zapominając o skórze głowy. To błąd! Od jej kondycji zależy bowiem wygląd włosów. Najważniejsza część włosa – cebulka, osadzona jest kilka milimetrów pod skórą. To z niej cebulki czerpią składniki odżywcze potrzebne do wzrostu mocnych włosów. Zanim jednak zaczniesz przekopywać fora i oferty drogerii internetowych w poszukiwaniu „cudownych” kosmetyków na odżywienie skóry głowy przeczytaj dalej!

Sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Większość dostępnych na rynku preparatów i kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy nie przynosi pożądanych efektów. Zastanawiasz się dlaczego?! Podczas aplikacji na powierzchnię skóry kosmetyki napotykają na barierę naskórkową. Niewielka ilość substancji aktywnych zawartych w preparatach ma tak naprawdę szansę przeniknąć do głębszych partii skóry. Jak więc pokonać barierę i dostarczyć swoim włosom to, czego potrzebują najbardziej?

Zastrzyk witalności dla Twoich włosów

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odżywczych na skórę głowy. Hamuje wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych. Dogłębnie regeneruje, odbudowuje i wzmacnia strukturę włosów. Zabieg polega na iniekcji indywidualnie dobranych substancji odżywczych, bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Omijana jest w ten sposób bariera naskórkowa, która blokuje przenikanie większości kosmetyków. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie skóry głowy, pobudza syntezę kolagenu, nawilża i odżywia skórę. Korzyści z zabiegu są nieocenione!

Najbardziej spektakularne efekty dają zabiegi autologiczne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, zawierającym czynniki wzrostu. To one stymulują procesy naprawcze w poszczególnych warstwach skóry, pobudzają komórki do podziału oraz zwiększają napływ komórek macierzystych. Źródłem osocza bogatopłytkowego jest krew pacjenta, z której pozyskiwane są dobroczynne składniki. Brzmi strasznie? Boisz się bólu podczas zabiegu? Spokojnie, zabieg jest praktycznie bezbolesny i co najważniejsze – bezpieczny!

Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów i chce poprawić ich kondycję, może skorzystać z mezoterapii. Pierwsze rezultaty widać już po kilku zabiegach. Częstotliwość zabiegów, potrzebna do uzyskania pożądanych efektów, uzależniona jest od natężenia problemu.

Gdy wszystko zawodzi…

Czujesz, że wszystkie metody powstrzymania łysienia zawiodły, a prześwity na głowie stają się coraz bardziej widoczne? Nie możesz pogodzić z tym, że łysina powoli staje się faktem? Rozwiązaniem Twojego problemu może być przeszczep włosów. Współczesne metody przeszczepów włosów są małoinwazyjne, w 100% bezpieczne i skuteczne. Dowiedz się więcej o najnowocześniejszej metodzie przeszczepu włosów metodą FUE – ARTAS: http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html.

Twoje włosy potrzebują pomocy? Dowiedz się więcej na temat zabiegu mezoterapii skóry głowy w Say WOW!

Skorzystaj z konsultacji trychologicznej w Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl