Na ratunek włosom – mezoterapia skóry głowy

Gęste, grube, lśniące włosy to marzenie wielu z nas. Są ozdobą, atrybutem młodości i zdrowia, dodają pewności siebie oraz sprawiają, że czujemy się atrakcyjni. Niestety nie wszyscy mogą się pochwalić piękną fryzurą, ale szczęśliwie jest na to rada.

Matka natura nie obdarzyła Cię gęstą fryzurą? A może słabe, rzadkie włosy są wynikiem problemów zdrowotnych, nieodpowiedniej pielęgnacji albo niewłaściwie przeprowadzonych zabiegów fryzjerskich? Przeczytaj jak wzmocnić oraz przywrócić utracony blask swoim włosom.

Wypadają, łamią się i rozdwajają

Wszystkie babcine sposoby na piękne włosy zawiodły? Zanim wydasz „miliony” na kosmetyki i zabiegi fryzjerskie, znajdź źródło złego stanu swoich włosów. Udaj się do specjalisty – trychologa, który ustali przyczynę Twoich problemów. Na tej podstawie zaproponuje odpowiednią terapię albo przekieruje do właściwego lekarza.

Wygląd i kondycja włosów mówią bowiem wiele o stylu życia i kondycji Twojego organizmu. Nieodpowiednia dieta, stres, przemęczenie oraz niewłaściwa pielęgnacja mogą prowadzić do osłabienia włosów, a w konsekwencji do ich nadmiernego wypadania. To również może być objaw chorobowy. Każdego dnia gubisz około 100 włosów – to zupełnie normalne i nie powinno Cię to niepokoić! W miejscu wypadających włosów wyrastają nowe. Jeśli jednak zauważysz, że straty są większe, włosy zaczęły wypadać gwałtownie, a nowe nie rosną, sprawdź przyczynę. Mogą to być zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i minerałów, niektóre choroby przewlekłe tj. nadczynność i niedoczynność tarczycy, cukrzyca, a także choroby nowotworowe.

W przypadku kobiet, również ciąża i poród mają duży wpływ na kondycję włosów. O ile w ciąży wyglądały lepiej niż kiedykolwiek, to po urodzeniu dziecka… niejedna kobieta wpada w panikę. Permanentnie zatkany odpływ w wannie i pukle włosów na szczotce. Spokojnie, to minie! W tym czasie zadbaj szczególnie o dietę bogatą w witaminy i minerały oraz właściwą pielęgnację włosów.

Jak pomóc swoim włosom?

Zacznij od skóry głowy! W codziennej pielęgnacji skupiamy się zwykle na samych włosach, zapominając o skórze głowy. To błąd! Od jej kondycji zależy bowiem wygląd włosów. Najważniejsza część włosa – cebulka, osadzona jest kilka milimetrów pod skórą. To z niej cebulki czerpią składniki odżywcze potrzebne do wzrostu mocnych włosów. Zanim jednak zaczniesz przekopywać fora i oferty drogerii internetowych w poszukiwaniu „cudownych” kosmetyków na odżywienie skóry głowy przeczytaj dalej!

Sprawa nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Większość dostępnych na rynku preparatów i kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry głowy nie przynosi pożądanych efektów. Zastanawiasz się dlaczego?! Podczas aplikacji na powierzchnię skóry kosmetyki napotykają na barierę naskórkową. Niewielka ilość substancji aktywnych zawartych w preparatach ma tak naprawdę szansę przeniknąć do głębszych partii skóry. Jak więc pokonać barierę i dostarczyć swoim włosom to, czego potrzebują najbardziej?

Zastrzyk witalności dla Twoich włosów

Mezoterapia igłowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów odżywczych na skórę głowy. Hamuje wypadanie włosów i pobudza wzrost nowych. Dogłębnie regeneruje, odbudowuje i wzmacnia strukturę włosów. Zabieg polega na iniekcji indywidualnie dobranych substancji odżywczych, bezpośrednio do głębokich warstw skóry. Omijana jest w ten sposób bariera naskórkowa, która blokuje przenikanie większości kosmetyków. Mezoterapia poprawia mikrokrążenie skóry głowy, pobudza syntezę kolagenu, nawilża i odżywia skórę. Korzyści z zabiegu są nieocenione!

Najbardziej spektakularne efekty dają zabiegi autologiczne z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Osocze bogatopłytkowe jest koncentratem płytek krwi, zawierającym czynniki wzrostu. To one stymulują procesy naprawcze w poszczególnych warstwach skóry, pobudzają komórki do podziału oraz zwiększają napływ komórek macierzystych. Źródłem osocza bogatopłytkowego jest krew pacjenta, z której pozyskiwane są dobroczynne składniki. Brzmi strasznie? Boisz się bólu podczas zabiegu? Spokojnie, zabieg jest praktycznie bezbolesny i co najważniejsze – bezpieczny!

Właściwie każdy, kto ma problem z nadmiernym wypadaniem włosów i chce poprawić ich kondycję, może skorzystać z mezoterapii. Pierwsze rezultaty widać już po kilku zabiegach. Częstotliwość zabiegów, potrzebna do uzyskania pożądanych efektów, uzależniona jest od natężenia problemu.

Gdy wszystko zawodzi…

Czujesz, że wszystkie metody powstrzymania łysienia zawiodły, a prześwity na głowie stają się coraz bardziej widoczne? Nie możesz pogodzić z tym, że łysina powoli staje się faktem? Rozwiązaniem Twojego problemu może być przeszczep włosów. Współczesne metody przeszczepów włosów są małoinwazyjne, w 100% bezpieczne i skuteczne. Dowiedz się więcej o najnowocześniejszej metodzie przeszczepu włosów metodą FUE – ARTAS: http://www.drturowski.pl/pl/zabiegi/przeszczep-fue-artas.html.

Twoje włosy potrzebują pomocy? Dowiedz się więcej na temat zabiegu mezoterapii skóry głowy w Say WOW!

Skorzystaj z konsultacji trychologicznej w Say WOW! Medycyna Estetyczna.

Zadzwoń: 32 506 53 00
Napisz: info@saywowclinic.pl

UDOSTĘPNIJ

KATEGORIE

OSTATNIE POSTY

ARCHIWUM

TAGI

Umów się na wizytę
Strzałka w górę - przewiń stronę w górę Przewiń do góry

Gdzie chcesz się umówić?